02.02.2021

Bądź aktywny – codziennie!

Regularny ruch pozwala utrzymać prawidłową wagę ciała, poprawić samopoczucie oraz dotlenić mózg, dzięki czemu dobrze śpimy i szybciej się uczymy.

Aby być aktywnym nie potrzebujesz żadnych specjalnych sprzętów. Wystarczy energiczny marsz do szkoły, wykonywanie prostych ćwiczeń np. przysiadów, skłonów, podskoków, a nawet pomaganie rodzicom w codziennych czynnościach, sprzątanie swojego pokoju, odkurzanie.

Czy wiesz, że dzieci i młodzież na aktywność fizyczną powinny przeznaczać co najmniej 60 minut każdego dnia? Jeśli chcesz, możesz rozłożyć swoje działania na krótsze okresy – co najmniej 10-20 minutowe.

img

Fot.: pixabay.com

Teraz, kiedy za oknem mamy prawdziwą, śnieżną zimę, zachęcam Cię do aktywności na świeżym powietrzu.

Baw się dobrze i nie zapomnij odezwać się do mnie w komentarzu. Z przyjemnością dowiem się w jaki sposób spędzasz swój czas na dworze :-).

Lokatka  

PS

Kiedy już zmęczysz się zabawami na śniegu - podczas odpoczynku w domu sięgnij po książkę „Ruszaj po zdrowie, czyli dlaczego warto prowadzić aktywny tryb życia”. Z publikacji dowiesz się, m.in. co to jest piramida żywienia oraz czym jest zasada fair play. Książka pomoże Ci także przygotować się do Testu wiedzy SKO.  

22
Dodaj Komentarz
  • 7
  • 6
  • 10
Komentarze