17.03.2016

Afryka czeka

Zarządzanie budżetem według Kuby Pieniążka

Niedawno obiecałam, że podzielę się z Tobą wiedzą na temat tego, w jaki sposób Kuba i Kasia próbują spełnić swoje marzenie, którym jest odwiedzenie mnie Afryce. Jak zapewne pamiętasz do wyjazdu muszą się odpowiednio przygotować, zaoszczędzić niezbędną ilość pieniędzy, zrobić zakupy… A skoro już jesteśmy przy temacie pieniędzy to ciekawi mnie, czy wiesz, czym one są? 

Pieniądz to środek płatniczy wyraża ceny i wartości wszystkich towarów i usług. W większości krajów są to banknoty i monety oraz karty płatnicze, różnią się jednak walutami np. euro, dolar, funt.

Wracając do naszej historii zdradzę Ci, że Kuba i Kasia po opracowaniu budżetu wyjazdu powinni zabrać się za wyszukanie niezbędnych rzeczy np. odpowiednich butów, kapeluszy, okularów przeciwsłonecznych. Zadecydowali, że znajdą wszystko przez Internet. Rodzeństwo będzie przeglądało różne strony w poszukiwaniu jak najlepszych i najtańszych produktów, które sprawdzą się podczas wycieczki.

Jeśli Ty również myślisz już o wakacjach, pamiętaj żeby opracować listę zakupów, a następnie porównać ich ceny w różnych sklepach (również tych internetowych). Gdy już znajdziesz najniższe kwoty (za te same rzeczy), dodaj je do siebie. Wówczas dowiesz się jakich wydatków możesz się spodziewać.

img

 

Ze słonecznym pozdrowieniem :)

Lokatka

0
Dodaj Komentarz
  • 7
  • 3
  • 4