07.07.2016

SKO-wicze o przygotowaniach do PKO Biegu Charytatywnego Młodych

Dlaczego Julia z Wąsosza i Kuba z Rabki uwielbiają bieganie?

PKO Bieg Charytatywny Młodych odbędzie się 17 września 2016 r., na stadionach lekkoatletycznych w 12 polskich miastach. W maju i czerwcu odbyły się eliminacje uprawniające szkoły podstawowe do udziału w tym wydarzeniu. Wśród prawie 3. tysięcy uczniów byli również SKO-wicze, którzy opowiedzieli o swoich przygotowaniach.

Julia Dutka, klasa VA, Publiczna Szkoła Podstawowa im. B. Chrobrego w Wąsoszu

Lubię sport i aktywne spędzanie czasu. Pływam, gram w piłkę ręczną. Podoba mi się też bieganie, bo sprawia, że czuję się jak ptak. Pozwala mi rozwijać skrzydła, pokonywać swoje słabości. Bieganie nauczyło mnie, że tylko wytrwałość, systematyczność i ciężka praca dają efekty. Pokazało, że nie wolno się poddawać, że marzenia się spełniają. Podczas zajęć WF-u przygotowywaliśmy formę. Wykonywaliśmy ćwiczenia, które mają na celu wzmocnienie mięśni i poprawę naszej wydolności. Nie zapominaliśmy oczywiście o rozgrzewce przed treningiem i rozciąganiu się po zakończeniu zajęć. Chciałabym zachęcić wszystkich do biegania!

Jakub Zagrodzki, klasa VB, Szkoła Podstawowa Nr 2 w Rabce-Zdroju

Moim ulubionym sportem jest piłka nożna, lubię też biegać. W bieganiu najbardziej podoba mi się szybkość. Gdy biegnę, czuję się jak Usain Bolt. Do eliminacji PKO Biegu Charytatywnego Młodych przygotowywałem się m.in. na zajęciach SKS, gdzie pod okiem naszej nauczycielki, pani Ani wykonywaliśmy różne ćwiczenia kondycyjne oraz doskonaliliśmy technikę biegania. Mieliśmy też treningi na bieżni stadionu. Kondycje i szybkość ćwiczę każdego dnia w domu, zgodnie ze wskazówkami nauczyciela. Szukam również porad, czytając wywiady z najlepszymi biegaczami.

img

Kolejne eliminacje odbędą się w: Koszalinie (6 września), Poznaniu (7 września) i Bydgoszczy (8 września). Wszystkie zainteresowane szkoły mogą jeszcze zgłosić swój udział. Wystarczy wypełnić formularz elektroniczny.

 

Przesyłam pozdrowienia

Lokatka

0
Dodaj Komentarz
  • 3
  • 1
  • 0