22.04.2024

22 kwietnia - Międzynarodowy Dzień Ziemi

Co dobrego możesz zrobić dla naszej planety?

Ochrona środowiska i zasobów Ziemi jest obowiązkiem każdego z nas – zarówno dzieci, jak i dorosłych. Coroczne obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi mają nam o tym przypominać i inspirować do podejmowania działań na rzecz dbania o stan przyrody – zwłaszcza w najbliższej okolicy.

 W jaki sposób dzięki prostym zachowaniom możesz na co dzień troszczyć się o przyrodę?

Oszczędzaj wodę i prąd – dzięki temu dbasz o przyrodę, a jednocześnie dorośli mogą płacić niższe rachunki.

Segreguj śmieci – recykling umożliwia ponowne wykorzystanie odpadów i odzyskiwanie surowców. Dodatkowo za wywóz posegregowanych śmieci opłaty są mniejsze.

Ograniczaj zużywanie papieru np. poprzez wydruk dwustronny – dzięki temu chronimy lasy.

Sięgaj po rzeczy używane: książki, zabawki, ubrania - takie podejście wpływa na mniejsze zużycie surowców niezbędnych do produkcji różnych rzeczy.

• Jeśli możesz przemieszczaj się rowerem lub komunikacją zbiorową – to pozwala oszczędzać pieniądze i znacznie mniej zanieczyszczać środowisko.

To tylko wybrane przykłady postępowania przyjaznego dla środowiska. Warto zmienić codzienne nawyki i wprowadzić drobne zmiany w życiu, by bardziej oszczędnie i racjonalnie wykorzystywać zasoby naturalne Ziemi, które są ograniczone.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat ekologii obejrzyj film SKO „Praktycznie i ekologicznie, czyli jak zyskać na byciu eko”.

 

 

A jeśli nadal czujesz niedosyt wiedzy na temat ekologii, rozwiąż Test Wiedzy Ekonomicznej, w którym oprócz pytań dotyczących szeroko pojętych finansów i cyberbezpieczeństwa zmierzysz się z zagadnieniami odnoszącymi się do ochrony środowiska.

>>>www.pkobp.pl/test-sko/<<<

img

Jak myślisz, co dobrego możesz zrobić dla naszej planety? Zapraszam Cię do podzielenia się własnymi pomysłami i doświadczeniami.

 

Lokatka

36
Dodaj Komentarz
  • 2
  • 3
  • 10
Komentarze