06.03.2016

Znaleźliśmy się wśród życzliwych!

W sobotę 21 listopada obchodzony był Światowy Dzień Życzliwości.

Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych z 1973r., kiedy to dwaj bracia Brian i Michael McCormack postanowili zareagować na konflikt zbrojny pomiędzy Egiptem a Izraelem. Chcieli pokazać światu, iż walka i zawiść szkodzą, nie budują. Inicjatywa życzliwości miała za zadanie przekonać rządzących do rozwiązywania problemów w sposób pokojowy, a nie zbrojny.
Oryginalna nazwa święta brzmi World Hello Day i symbolizuje cel tego dnia, czyli mówienie „hello” (cześć) do przynajmniej dziesięciu osób dziennie. Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości.

W naszej szkole także świętowaliśmy ten wyjątkowy dzień.

Na drzwiach klas zawisły plakaty, przygotowane przez dzieci, zawierające klasowe kodeksy życzliwości.

Na korytarzu powstała „Ściana życzeń i pozdrowień”. Cieszyła się ona dużym powodzeniem, gdyż już pierwszego dnia zapełniła się ciepłymi słowami kierowanym pod adresem uczniów oraz nauczycieli.

Uczniowie korzystali także z Poczty Życzliwości, wysyłając sobie nawzajem życzliwe kartki, listy i laurki.

Ogłoszony został konkurs plastyczny „Order Życzliwości”, a także odbyło się głosowanie na najbardziej życzliwych przedstawicieli klas oraz najbardziej życzliwego nauczeciela.

Podsumowanie działań w ramachDnia Życzlliwości nastąpiło w poniedziałek 23 listopada. Uczniowie mieli okazję obejrzeć filmik propagujący postawę niesienia pomocy innym. Następnie pani Małgorzata ogłosiła wyniki konkursu plastycznego. Najpiękniejszyorder wykonała Patrycja z klasy I, drugie miejsce przypadło Jakubowi z klasy VI, a trzecie Aleksandrze z klasy V - grtulujemy talentu! Zwycięski order otrzymała w nagrodę najbardziej życzliwa z nauczycieli - pani Dominika - której serdeczność potwierdziło głosownie wśród uczniów.

Miejmy nadzieję, że życzliwa postawa będzie nam wszystkim towarzyszyć przez cały rok.

2
Dodaj Komentarz
  • 0
  • 16
  • 9
Komentarze