17.03.2014

Olimpijski gość w Katolickiej Szkole Podstawowej

Wprawdzie Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi już się skończyły, jednak w Katolickiej Szkole Podstawowej emocji sportowych nigdy dość. 3 marca uczniowie naszej szkoły mieli okazję zawiesić na piersi prawdziwy olimpijski medal.

Tuż po feriach zimowych gościliśmy w Katolickiej Szkole Podstawowej pana Wojciecha Bartnika - brązowego medalistę Letnich Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie (1992). Słynny bokser i trener bokserski opowiadał uczniom o początkach i rozwoju swojej kariery. Trzykrotnie wystąpił na Letnich Igrzyskach Olimpijskich. W 1992 w Barcelonie zdobył brązowy medal w wadze półciężkiej, wygrywając trzy walki. W Atlancie (1996) i Sydney (2000) startował w wadze ciężkiej. Dziesięciokrotnie zdobywał złote medale Mistrzostw Polski. Trzykrotnie startował w Mistrzostwach Świata (1993, 1995, 1997), a także w Mistrzostwach Europy (1993, 1996, 1998) – w drugim ze startów w Vejle zdobył brązowy medal.

Pan Wojciech Bartnik, który na co dzień mieszka w naszym mieście, poza przygotowaniem do walk poświęca czas, by trenować młodych sportowców w „Klubie Oleśnica”. Podczas spotkania zapewnił uczniów, że medale i sukcesy zawdzięcza się przede wszystkim swojej ciężkiej pracy i regularnym treningom. Podkreślił, jak ważne jest zdrowe odżywianie i tryb życia. Uświadomił nas, że wbrew pozorom porażki mają ogromny wpływ na dalszy rozwój kariery i w dużej mierze determinują nasze działania.

Wyjątkowy sportowiec chętnie odpowiadał na pytania uczniów, pokazał swoje medale, pamiątki z walk w kraju i za granicą. Pozował również do zdjęć i rozdał uczniom pamiątkowe zdjęcia z autografem.

 

bar00.jpg

 

copy_of_bar1.jpg

 

medaleolimpijskie.jpg

 

bar03.jpg

 

barpodpis.jpg

14
Dodaj Komentarz
  • 13
  • 1
  • 22
Komentarze