24.01.2014

KSP po Zielonej Stronie Mocy

7 listopada 2013 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste spotkanie z przedstawicielami firmy Slam Poland, pomysłodawcą akcji edukacyjno-ekologicznej "Stań po Zielonej Stronie Mocy".

Celem I edycji tego projektu ekologicznego była zbiórka zużytych płyt CD oraz DVD, opakowań po płytach CD/DVD, telefonów komórkowych, ładowarek do telefonu, baterii, kabli. Dzięki zaangażowaniu uczniów z rodzicami, a także nauczycieli zajęliśmy I miejsce jako szkoła w województwie dolnośląskim, a V klasa zdobyła I miejsce w powiecie oleśnickim na najlepszą klasę.

Podczas spotkania Dyrekcja, nauczyciele a przede wszystkim uczniowie złożyli serdecznie podziękowania pomysłodawcy i organizatorowi akcji za prowadzenie działań edukacyjnych i informacyjnych z zakresu selektywnej zbiórki odpadów oraz recyklingu. Zdrowa rywalizacja oparta na zabawie uświadomiła uczniom, jak ważne są wszystkie działania prowadzące do poprawy środowiska. Nasze działania nie skończyły się wraz z końcem akcji. Obecnie bierzemy udział w jej II edycji.

Szczególne wyrazy wdzięczności złożyliśmy za otrzymane, bardzo cenne pomoce dydaktyczne i edukacyjne. Cieszymy się, że skorzysta z nich każdy uczeń. Dzięki tym cennym nagrodom będziemy każdego dnia pamiętali, że już na zawsze stanęliśmy po zielonej stronie mocy.

 

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję.

11
Dodaj Komentarz
  • 16
  • 15
  • 19
Komentarze