02.10.2016

Jak posprzątaliśmy świat?

Jak co roku uczniowie Katolickiej Szkoły Podstawowej wysprzątali część miasta, biorąc udział w akcji Sprzątania Świata. To już kolejny raz, gdy nasza szkoła pomogła Matce Ziemi.

W piątek 18 września 2016 roku zaopatrzeni w worki wyruszyliśmy wraz z naszymi nauczycielami, by oczyścić ze śmieci okolice naszej szkoły. Uczniowie wszystkich klas z wielkim zaangażowaniem pomagali Matce Ziemi. Okazało się, że boryka się Ona z wieloma śmieciowymi problemami. Byliśmy bardzo zaskoczeni i zbulwersowani ilością znalezionych przez nas odpadów, które wyrzucane są zarówno przez dzieci, jak i dorosłych.
Prawdziwymi śmieciowymi rarytasami okazały się: stary telewizor, leżaki, zniszczone elementy komputera i umywalka. Najwięcej było jednak butelek i puszek. Najgorszą jednak rzeczą był ogrom plastików, które są wrogiem Matki Ziemi. Po dłuższych poszukiwaniach wszystkie śmieci zebraliśmy w jednym miejscu, skąd odebrały je służby porządkowe Miasta.
Działanie, podobnie jak w zeszłym roku, okazało się wielkim sukcesem. Jesteśmy dumni, że mogliśmy przyczynić się do poprawy stanu środowiska. Wydarzenie było dla nas cenną lekcją dbania o naszą planetę.
Jesteśmy pewni, że powtórzymy tę akcję w przyszłym roku. Abyśmy jednak mieli mniej śmieci do zbierania zachęcamy wszystkich do dbania o środowisko, segregacji odpadów i odpowiedzialnej, świadomej ekopostawy.

KD KSP

img

img

img

5
Dodaj Komentarz
 • 15
 • 11
 • 18
Komentarze
 • Jan
  Jan
  83.3.xxx.xxx
  2016-11-07 08:00 | Temat: akcja
  ODPOWIEDZ

  powtarzajcie tą akcje częściej!

 • BasiaSKO
  BasiaSKO
  83.6.xxx.xxx
  2016-10-03 20:34 | Temat: sko
  ODPOWIEDZ

  இڿڰۣ¸
  W poniedziałek tydzień rozpoczynamy
  i w odwiedzinki do Was wpadamy :-)
  Pozdrowienia z Mszczonowa :-)இڿڰۣ¸

 • KSPwOlesnicy
  KSPwOlesnicy
  109.199.xxx.xxx
  2016-10-02 17:28 | Temat: :)
  ODPOWIEDZ

  Dziękujemy Amelko za odwiedziny :)

 • amelkaccc
  amelkaccc
  89.230.xxx.xxx
 • amelkaccc
  amelkaccc
  89.230.xxx.xxx
  2016-10-02 17:07 | Temat: SKO NOWA RUDA
  ODPOWIEDZ

  -:¦:-____ღ____◊___ღ____-:¦:-_
  ☆• ¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯•☆•
  ♥Przydreptałam- zapukałam,
  ♥drzwi otwarte znów zastałam
  ♥a więc ściskam Cię serdecznie
  ♥i buziaczka dam koniecznie.

  _______####____####___
  _____######_#_########
  __####_#_#_#_#_#_#_#_####
  ___##### BUZIACZEK ######
  ____#################
  _______############
  __________########

  ♥Pędzę dalej-czas mnie goni,
  ♥szybko uciekają chwile
  ♥ale wkrótce znowu zajrzę
  ♥żeby Cię powitać mile.))
  ♥ ~ ♥ ~ ♥ ~ ♥ ~ ♥ ~ ♥ ~ ♥~ ♥ *♥*
  GLOSIK ZOSTAWIAM I POZDRAWIAM:)PIERWSZA NA WPISIE:))))