24.03.2014

Ekoakcja na Dzień Ziemi

W związku z nadchodzącym „Dniem Ziemi – 2014” zapraszamy do aktywnego uczestniczenia w II edycji ogólnopolskiej akcji ekologicznej pod hasłem „Oddaj zużyty telefon komórkowy – odbierz nowy aparat fotograficzny”.

Organizatorem akcji ekologicznej jest firma „Ekophone”, której celem działania jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie, szczególnie wśród ludzi młodych.

Do 30 kwietnia 2014 roku Samorząd Uczniowski przeprowadzi wśród uczniów naszej szkoły zbiórkę zużytych, starych telefonów komórkowych. Stan techniczny telefonów nie ma żadnego znaczenia. Telefon nie musi być sprawny i może być uszkodzony.

Przypominamy, że zużyte, uszkodzone telefony komórkowe zawierają metale ciężkie takie jak ołów oraz kadm i są zagrożeniem dla naszego środowiska naturalnego, szczególnie wody i gleby.

Szkoły, które zbiorą największą ilość telefonów w przeliczeniu na ucznia i zaproponują ciekawe hasło ekologiczne otrzymają cyfrowe aparaty fotograficzne firmy Canon. Każda szkoła ma jednakowe szanse na nagrody, ponieważ liczy się aktywność wyrażona w relacji ilości kilogramów telefonów do ilości uczniów w szkole.

Szczegółowe informacje na stronie internetowej organizatora akcji: http://ekophone.pl/

 

Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji.

Jesteśmy Eko..... bądźmy jeszcze bardziej!

 

dzienziemi2.jpg

4
Dodaj Komentarz
  • 2
  • 3
  • 4
Komentarze