10.01.2015

Choinki

Ostatnio pytałam się do kiedy mogą stać choinki w domu.

"Nie ma jednego terminu, po którym ze wszystkich choinek należałoby zdjąć bombki, odstawić na strych lub wyrzucić na śmietnik.

W tym przypadku ważna jest tradycja, nie prawa liturgiczne – mówi ks. dr Stanisław Jóźwiak, rzecznik Archidiecezji Wrocławskiej. - Pierwszym terminem jest święto Trzech Króli, przypadające 6 stycznia. - To jednak mało popularny w Polsce zwyczaj – wyjaśnia ks. Stanisław.

Drugim terminem jest Niedziela Chrztu Pańskiego, czyli pierwsza niedziela po święcie Trzech Króli. W tym okresie z choinką rozstaje się spora cześć Polaków.

Trzecim i ostatecznym terminem, do którego powinniśmy choinkę rozebrać jest 2 luty. Na ten dzień przypada Święto Ofiarowania Pańskiego upamiętniające ofiarowanie Jezusa Chrystusa w Świątyni Jerozolimskiej (w 40. dzień od Narodzenia Jezusa). - Choinka to tradycja więc zależy od nas, która datę wybierzemy – mówi ks. Stanisław.

Wiele osób sugeruje się obecnością drzewek bożonarodzeniowych w kościołach. Choinka na placu Świętego Marka w Watykanie stoi do 2 lutego."

[źródło: http://www.parafiaolszewo.na11.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=624:kiedy-rozebra-choink&catid=66:ciekawostki&Itemid=110]

Oto kolejne zdjęcia Waszych choinek :)

CAM00287.jpg

Choinka Igora z I klasy.

 

webcamtoyfoto23.jpg

Choinka Martyny z V klasy.

 

Samsung11042.jpg

Choinka Julii z klasy II i Oli z klasy IV :)

 

U mnie choinka jeszcze stoi :) A u Was?

14
Dodaj Komentarz
  • 4
  • 16
  • 7
Komentarze