31.05.2017

Na Dzień Dziecka może być fajna wycieczka

Jutro święto dzieci. W szkole nie będzie lekcji a jedynie zawody sportowe. Pogoda ma być ładna więc będzie można rywalizować na boisku szkolnym. Fajnie, nie ma jak świeże powietrze. Bywało jednak, że uczniowie naszej szkoły spędzali ten dzień znacznie dalej od budynku szkoły.

Pierwszy czerwca dzieci uczęszczające do naszej szkoły spędzały w różny sposób. Dzień sportu z zabawami i grami sportowymi to tylko jedna z możliwości. Konkursy piosenek, tańców, pokazy mody współczesnej, recytacje poezji, kabarety i kabereciki, tak też bawiliśmy się w tym dniu. W przeszłości były też piesze wycieczki po okolicy zakończone ogniskiem, na którym piekliśmy kiełbaski. Były i wycieczki wyjazdowe. Jedna z nich odbyła się w 670-tą rocznicę uzyskania praw miejskich miasta Tarnowa. Dzięki dofinansowaniu jej przez SKO mogły w niej wziąć udział także ubogie dzieci z klas młodszych. Nasza szkoła choć liczy już ponad 150 lat jest jeszcze bardzo młodziutka w porównaniu z tym miastem :D 

 imgimgimgimgimgimgimgimgimg

Ze starej kroniki:

imgimg

 

 

 

 

63
Dodaj Komentarz
  • 1
  • 11
  • 4
Komentarze