19.02.2014

ZIMOWY DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Babciu, Dziadku Was kochamy Dziś życzenia Wam składamy… Niechaj dla Was cały świat Dziś zaśpiewa Wam sto lat!!!

 

1.jpgcopy29_of_Obraz1.jpg

Dzień Babci i Dziadka w naszej szkole to bardzo ważna i wyjątkowa uroczystość. Ważna, gdyż dla niezwykłych i cudownych gości prezentują się na scenie kochający Dziadków wnukowie. A wyjątkowa, bo to uroczystość pełna emocji i wzruszeń.
Tego dnia za oknem nie było śniegu, ale w naszej pięknie udekorowanej na tę okazję sali nie zabrakło ani ośnieżonych choinek, ani bałwanka, a nawet i szopki bożonarodzeniowej. Licznie przybyli goście zasiedli na widowni.
Pani dyrektor Renata Szmajek bardzo ciepło powitała licznie zgromadzone Babcie i Dziadków.
Przypomniała, że to święto pojawiło się po raz pierwszy w kalendarzach polskich w 1965 roku.
Na scenie pojawiali się kolejno uczniowie klas 0-III, prezentując wiersze, piosenki oraz przedstawienia teatralne pt.: „Bałwankowa inscenizacja” i „Czerwony Kapturek”.

copy23_of_Obraz3.jpg

copy21_of_Obraz5.jpgcopy24_of_Obraz4.jpg

Obraz1A.jpg


Dziadkowie podziwiali piękne stroje i grę aktorską drugoklasistów, kukiełki i teatralne popisy trzecioklasistów, ale największe brawa zdobyły nasze ukochane przedszkolaki, które wzruszały, rozbawiały i rozczulały naszych gości.

Jednak to nie był koniec niespodzianek tego dnia, bo oto wzruszające kolędy i pojawiające się na scenie postaci jasełkowe przywołały nastrój świąt. Babcie i Dziadkowie ukradkiem ocierali łzy ze wzruszenia. Z dumą i podziwem spoglądali na grających w jasełkach drugoklasistów i na śpiewających uczniów z klas II-VI.

copy18_of_Obraz6.jpg

copy14_of_Obraz8.jpg


Przy ostatniej pastorałce na scenę wkroczyły wszystkie wnuczęta, odśpiewały 100 lat i wręczyły Babciom i Dziadkom własnoręcznie wykonane upominki.

copy24_of_Obraz2.jpg

 

Po występach wszystkie babcie i dziadkowie ustawili się do wspólnego zdjęcia. Przy ciepłej herbatce i kawce oraz pysznych ciastach seniorzy wysłuchali Koncertu Kolęd w wykonaniu laureatów szkolnego konkursu.

copy16_of_Obraz7.jpg


Uroczystość dobiegła końca. Opuszczający naszą szkołę goście wyrażali swoją wdzięczność za piękny program artystyczny. Przekazywali wiele ciepłych słów w podziękowaniu nie tylko za występy dzieci, ale również za wszelki trud włożony w wychowanie ich ukochanych wnucząt.
Cieszymy się, że mieliśmy zaszczyt gościć wyjątkowe Babcie i cudownych Dziadków naszych uczniów.


 

0
Dodaj Komentarz
  • 20
  • 24
  • 12