31.05.2011

Zbiórka plastikowych nakrętek

Dzieci należące do koła SKO wraz z opiekunkami postanowiły wspomóc akcję zbierania nakrętek aby pomóc chorym dzieciom.

copy10_of_Nowyobraz2.png

 

 

 

Dzieci należące do koła SKO wraz z opiekunami postanowiły wspomóc akcję zbierania nakrętek aby pomóc dzieciom chorym na nowotwory. Akcję prowadzi fundacja „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”. Istnieje ona już 19 lat. Każdego dnia jej działalność i wszystkie starania ukierunkowane są na dobro chorych dzieci - małych pacjentów Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej AM we Wrocławiu.

Pragną oni aby ciężka choroba i kilkumiesięczny pobyt w szpitalu, ich podopiecznych, zakończył się wyleczeniem, a warunki leczenia zapewniały możliwie najlepszy komfort pobytu poza domem.

Pośród morza potrzeb, jakie stara się zaspokoić, fundacja, takich jak kosztowne leki ratujące życie, zabiegi medyczne, rehabilitację, sprzęt diagnostyczny i terapeutyczny dba o to, by dzieci miały szansę, choć na chwilę zapomnieć o swojej ciężkiej chorobie.

Dzięki wybitnym osiągnięciom zespołu lekarskiego prowadzonego przez Prof. dr hab. Alicję Chybicką klinika jest największym i jednym z najlepszych ośrodków hematologii i onkologii dziecięcej w Polsce, znanym i ceniony w Europie. Doskonały zespół lekarzy i wysoka skuteczność leczenia (powyżej 80%) to jednak za mało. Lekarzom i dzieciom walczącym z chorobami nowotworowymi natychmiast potrzebne są lepsze warunki, bo obecna siedziba nie spełnia wielu ze współcześnie obowiązujących standardów. Brak oddziału poprzeszczepowego, ciasne sale i ogólny stan przedwojennego budynku uniemożliwiają zapewnienie istotnego bezpieczeństwa małym pacjentom w okresie znaczącej utraty odporności spowodowanej chorobą i heroiczną terapią.

Dlatego celem działań Fundacji jest również budowa Kliniki Przylądek Nadziei, czyli nowej siedziby Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Akademii Medycznej we Wrocławiu. Realizacja tego przedsięwzięcia umożliwi kompleksową diagnostykę i leczenie na najwyższym światowym poziomie, stwarzając tym samym znacznie szybsze możliwości powrotu do zdrowia.

 

copy12_of_Nowyobraz.png

 

copy9_of_Nowyobraz1.png

 

W trakcie trwania akcji zbierania nakrętek otrzymaliśmy prośbę od Dolnośląskiego Kuratora Oświaty – Beaty Pawłowicz

 

copy_of_Nowyobraz12.png

 

Prośba dotyczyła zbiórki nakrętek , których sprzedaż zasili konto wyjazdowe wrocławskiego hospicjum. Opiekuje się ono pięćdziesieciorgiem nieuleczalnie chorych dzieci. Pomoc udzielana przez hospicjum ma charakter wyjazdowy. Codziennie lekarze i pielęgniarki docierają do małych pacjentów. Taka forma sprawowania opieki pozwala na utrzymanie stałego kontaktu chorych z rodzinnym domem.

 

copy7_of_Nowyobraz3.png


 

Postanowiliśmy nasze zbiory podzielić sprawiedliwie.

Uzbieraliśmy aż 8 worków nakrętek

 

100_1458.JPG

copy_of_Nowyobraz11.png

100_1453.JPG


 


0
Dodaj Komentarz
  • 7
  • 12
  • 8