22.11.2013

WITAJ SZKOŁO, JESTEŚMY TWOIMI UCZNIAMI.

W październiku pierwszaki zostają pełnoprawnymi uczniami.

W piątek, 25 października b.r. w naszej Szkole odbyła się uroczystość Pasowania na Ucznia klasy I. Na ten dzień uczniowie kl. 1 czekają z niecierpliwością. Staja się wtedy uczniami i SKO-wiczami.

W tym niecodziennym spotkaniu, wzięli udział bohaterowie tego dnia, czyli pierwszoklasiści, licznie zgromadzeni rodzice, zaproszeni goście: pan burmistrz Jan Dżugaj, pani Wioletta Cijka inspektor do spraw oświaty, zastępca przewodniczącego rady miejskiej Barbara Franc, ksiądz proboszcz Sylwester Krzywański, radny Mieczysław Plizga, sołtys Adam Bednarski, pani dyrektor Renata Szmajek, przewodnicząca Rady Rodziców Agnieszka Moczulska, przyjaciel szkoły i członkini Rady Rodziców Barbara Żylak, pani bibliotekarka Halina Konarzewska, pani Marzanna Chrzanowska –Dryzd wraz z przedszkolakami, uczniowie klasy II z wych. Ewą Łączewną oraz wych. klasy III Anna Dżugaj, jak również opiekun SKO Bożena Choła-Boruszkowska. Główna uroczystość odbyła się w odświętnie udekorowanej na tę okazję sali gimnastycznej, na którą pierwszoklasiści wkroczyli krokiem poloneza. Nietypowymi gośćmi tej uroczystości były zwierzątka: pszczoła, mrówka, sowa, konik polny, żyrafa Lokatka, lew i pies, którzy przynieśli pierwszakom niezwykle cenne prezenty tj. pracowitość, sumienność mądrość, radość, oszczędność, odwagę oraz zdolność do przyjaźni. Uczniowie piosenkami i wierszami okazali zadowolenie z otrzymanych darów. Zostali również poddani próbie sprawdzenia ich wiedzy i sprawności fizycznej podczas pokonywania toru przeszkód. Następnie wszyscy pierwszoklasiści złożyli Ślubowanie, po którym odbył się długo oczekiwany moment pasowania. Pani dyrektor, pasowała po kolei każdego na Ucznia naszej Szkoły specjalnym ołówkiem, który dokonał pasowania już po raz 27. Na pamiątkę tego święta, każdy Uczeń otrzymał z rąk pana burmistrza Dyplom Pasowania na Ucznia klasy I oraz upominki od zaproszonych gości, rodziców i kolegów z klas 0, II i III. Po części oficjalnej wychowawczyni klasy pani Małgorzata Noga podziękowała rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie uroczystości i zaprosiła gości, rodziców i dzieci na poczęstunek do klasy I. Wszyscy zgodnie powtarzali, że wydarzenie było bardzo uroczyste i radosne co zostało uwiecznione na pamiątkowych zdjęciach.

copy6_of_Obraz20.jpg

copy3_of_Obraz24.jpg

copy2_of_Obraz25.jpgcopy2_of_Obraz26.jpgcopy2_of_Obraz27.jpg

copy2_of_Obraz28.jpg

copy2_of_Obraz29.jpgcopy2_of_Obraz30.jpgcopy2_of_Obraz31.jpg

copy2_of_Obraz32.jpg

0
Dodaj Komentarz
  • 2
  • 9
  • 6