23.06.2019

Udział naszych uczniów w obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych we Wrocławiu

Pierwszego marca już po raz kolejny z okazji Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystościach państwowych na Cmentarzu Osobowickim  we Wrocławiu.

—Obchody tego święta zorganizowane zostały przez IPN oraz Urząd Wojewódzki.
—W uroczystości uczestniczyły władze państwowe z panią minister Beata Kempą, wojewoda dolnośląski , władze samorządowe z marszałkiem sejmiku wojewódzkiego, Dolnośląski Kurator Oświaty Roman Kowalczyk oraz poczty sztandarowe szkół i organizacji pozarządowych. Głównymi bohaterami byli weterani z lat walki o niepodległą i wolna Polskę.
—Po przemówieniach odczytano „Apel poległych” i oddano salwę honorową.
— Wydarzeniu towarzyszyła Orkiestra Reprezentacyjna Wojsk Lądowych.
—Organizatorami obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych byli:Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak, Dowódca Garnizonu Wrocław płk Dariusz Krzywdziński , Oddział Instytutu Pamięci Narodowej we Wrocławiu oraz Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej okręg dolnośląski.
—Pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych uczniowie wrócili zadowoleni.
img
0
Dodaj Komentarz
  • 2
  • 0
  • 3