02.07.2021

TYDZIEŃ PROMOCJI ZDROWIA

W przedostatnim tygodniu maja w naszej szkole miała miejsce akcja promująca zdrowie.

Między 17.05 – 21.05 przedszkolaki z grupy 0m wraz z panią wychowawczynią Marzanną Chrzanowską - Dryzd przygotowali zdrowe śniadanie składające się z jogurtów, mleka oraz różnego rodzaju płatków owsianych oraz musli.

Uczniowie klasy 7 pod kierunkiem pana Marcina Lityńskiego wzięli udział w porannej gimnastyce, której celem było pobudzenie organizmu do sprawnego funkcjonowania przez resztę dnia, aktywizacja układu krążenia oraz oddychania, zwiększenie przemiany materii, a także rozruszanie stawów. Ponadto uczniowie klasy 7 na lekcji biologii przygotowali posiłki o określonej kaloryczności korzystając z nowoczesnych technologii jakie daje aplikacji fitatu, która służy do obliczania kalorii w poszczególnych produktach czy też posiłkach.

Zachęcamy uczniów naszej szkoły do ciągłego dbania o swoje zdrowie poprzez uprawianie wszelakiej aktywności na świeżym powietrzu i uwzględnianie w swoich posiłkach zdrowych pełnowartościowych produktów

img

img

0
Dodaj Komentarz
  • 2
  • 9
  • 4