28.05.2011

Turniej SKO

"Szkolna Kasa Oszczędności wita dziś zebranych gości. Czas upłynie wam ciekawie na konkursach i zabawie". Takimi słowami przywitani zostali uczniowie i grono pedagogiczne zgromadzeni na sali sportowej w Grabownie Wielkim 21 marca 2011 roku, w pierwszy Dzień Wiosny. Hasłem, które przyświecało na turnieju było: „Oszczędzając w SKO spełniamy swoje marzenia”. Uczniowie rywalizowali w 6 konkurencjach- plastycznej, sportowych i wiedzy bankowej.

Drużyn rywalizujących ze sobą było 3:

  • kl. I i II,
  • kl. III i IV,
  • kl. V i VI.

W każdej drużynie były 4 osoby – po 2 z każdej klasy, które odpowiadały na pytania, 3 osoby wykonywały plakat o tematyce bankowości, oszczędzania, SKO, oraz 6 osób, które brały udział w zmaganiach sportowych. Łącznie drużyna składała się z 13 osób.

 

copy5_of_Nowyobraz3.png

 

copy8_of_Nowyobraz2.png

copy6_of_Nowyobraz4.png

 


 

Uczniowie musieli odpowiadać na wiele pytań, np.: co oznacza skrót PKO, SKO, musieli wyjaśnić co to są monety i banknoty, powiedzieć czy niewidomi mogą rozpoznać banknot, jaki znak znajduje się na wszystkich banknotach i monetach polskich, gdzie przechowywane są pieniądze wpłacane na książeczkę SKO. Jednym z zadań było też wyjaśnienie przysłów związanych z pieniędzmi i oszczędzaniem. Nie zabrakło też matematycznego liczenia- Każda drużyna otrzymała zadanie, w którym trzeba było policzyć kwotę wydaną na zakupy.

 

copy7_of_Nowyobraz1.png

 


 


W trakcie trwania turnieju trzy osoby z drużyny wybrane do konkursu plastycznego tworzyły plakat o tematyce SKO, oszczędzania i bankowości.

 

copy4_of_Nowyobraz5.png

 

copy3_of_Nowyobraz6.png

 

copy2_of_Nowyobraz7.png

 

copy2_of_Nowyobraz8.png

 

Nowyobraz9.png

 

Nowyobraz10.png

 


 


 

Drużyna sportowa składała się z 6 osób ( po 3 z każdej klasy)

 

Nowyobraz11.png

 

Nowyobraz13.png

 

Nowyobraz12.png


 

W zmaganiach sportowych uczniowie brali udział w sztafecie z książeczką SKO, następnie każdy z uczestników otrzymał po grosiku i musiał pokonać dystans i wrzucić do skarbonki.

Ostatnim zadaniem dla sportowców było wyliczenie kwoty napisanej na kartce.

 

Nowyobraz15.png

 

Nowyobraz16.png

 

Nowyobraz14.png

 


 

Jednym z zadań była gra planszowa, ale troszkę większych rozmiarów a pionkami byli sami uczniowie. W trakcie gry uczniowie odpowiadali na pytanie, które znajdowały się na polach, na których akurat stanęli. Wygrywał ten, który pierwszy dotarł do mety.

 

Nowyobraz17.png

 

100_0760.JPG

  

W trakcie całego turnieju do zabawy zapraszani byli też widzowie. Prowadząca zadawała pytania a chętni, którzy prawidłowo odpowiedzieli otrzymywali drobne upominki.

 

Nowyobraz19.png

 

Nowyobraz20.png

 

Nowyobraz18.png

 


 


W SKŁAD JURY wchodzil:

- członek Samorządu uczniowskiego-Jagoda Stężała

- nauczyciel – Anna Dżugaj
- nauczyciel – Ewa Łączewna
- dyrektor szkoły – Renata
Szmajek

 

Nowyobraz21.png

 

 

 

 

Dekorację na TURNIEJ przygotowali SKO-wicze na kółku. Wymyślili hasła dla każdej drużyny oraz wycięli piękne kwiaty, które przypominały nam o tym, że tego dnia witamy WIOSNĘ. :-)

 

100_0717.JPG


 

 


Wszyscy uczestnicy oraz widownia doskonale się bawili, a po zakończonym turnieju poszli przywitać wiosnę.

 

copy10_of_Nowyobraz.png


0
Dodaj Komentarz
  • 0
  • 10
  • 12