16.11.2015

ŚWIETO NIEPODLEGŁOŚCI - 11 LISTOPADA

Pisk orła Białego. Dnia 10 listopada 2015 roku w naszej szkole odbył się apel poświęcony najważniejszemu polskiemu świętu narodowemu. Apel z okazji Święta Niepodległości przygotowali uczniowie z klasy IV pod kierunkiem pani E. Łączewnej i pani A. Dżugaj.

Inscenizacja słowno-muzyczna wprowadziła w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę odzyskania niepodległości przez Polskę. W przystępny i obrazowy sposób przedstawiono losy naszej Ojczyzny, począwszy od zaborów a skończywszy na roku 1918. Wiersze i pieśni patriotyczne „Jedenastego listopada”, „Piechota”, „Przybyli Ułani”, „Legiony” pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia Polaków walczących o niepodległość.

test

Szczególnie wzruszyła widownię interpretacja muzyczna wiersza Władysława Bełzy „Kto Ty jesteś” w wykonaniu uczniów klasy II i uczennicy z klasy III. Uroczystość zakończyła się wspólnym odśpiewaniem Hymnu Państwowego.

test

test

 

Społeczność szkolna z zainteresowaniem i w skupieniu oglądała i wysłuchała tej szczególnej lekcji historii.

Pani dyrektor R. Szmajek podziękowała za wkład i zaangażowanie twórcom patriotycznego przedstawienia oraz podkreśliła, że ten patriotyczny apel był perfekcyjnie przygotowany i niektóre sceny były wzruszające.

 

2
Dodaj Komentarz
  • 11
  • 9
  • 10
Komentarze