12.01.2019

SPRZĄTANIE ŚWIATA

W dniu 21 września 2018r. uczniowie klas 0-VIII wraz z nauczycielami, porządkowały teren wokół naszej szkoły, boiska sportowego i pobocza głównych dróg prowadzących przez Grabowno Wielkie.

•W tegorocznej jubileuszowej akcji Sprzątania Świata przebiegającej pod hasłem: "AKCJA- SEGREGACJA! 2 X WIĘCEJ, 2 X CZYŚCIEJ" udało się zebrać kilkanaście worków śmieci mieszanych i wysegregować po kilka worków z odpadami plastikowymi i szkłem. To ważne coroczne działanie mające na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa na konieczność ochrony środowiska naturalnego i dbanie o porządek otoczenia, w którym żyjemy, zostało wpisane do Wieloletniego Programu Edukacji Ekologicznej Gminy Twardogóra na lata 2018-2020. Dodatkową atrakcją tego pogodnego dnia był   przemarsz korowodu uczniów przez Grabowno Wielkie z transparentami o tematyce ekologicznej. Starsze dzieci samodzielnie wykonały transparenty, młodszym maluchom pomagali niezastąpieni w takich sytuacjach rodzice. Wszyscy uczniowie pięknie  prezentowali się  na pamiątkowych fotografiach a podczas przemarszu budzili żywe zainteresowanie i sympatię mieszkańców Grabowna.
• Po skończonej pracy wszystkie dzieci z apetytem zajadały kiełbaski grillowane przez rodziców i ziemniaki pieczone w najprawdziwszym ognisku.  Wszystkim wybornie smakowała herbata z cytryną osłodzona miodem z ekologicznej pasieki, który przyniosła jedna z mam.  W wolnym czasie dzieci brały udział w zajęciach sportowo rekreacyjnych o tematyce ekologicznej.
•  Bardzo gorąco dziękujemy rodzicom za  przygotowanie poczęstunku, zrobienie ogniska i włączenie się w naszą akcję Sprzątania Świata.
img
img
0
Dodaj Komentarz
  • 15
  • 8
  • 16