07.12.2017

ŚNIADANIE DAJE MOC

Aby zwiększyć świadomość uczniów na temat roli zdrowego odżywiania Szkoła Podstawowa w Grabownie Wielkim już po raz kolejny włączyła się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc” organizowanej w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania.

W tym roku, uczniowie z klas 0 – VII najpierw przygotowali, a potem wspólnie spożywali drugie śniadanie. W przygotowaniach podobnie jak w latach ubiegłych, ochoczo wsparli nas rodzice naszych uczniów. Dzięki nim na naszych szkolnych „stolikach śniadaniowych” znalazły się kolorowe kanapki, szaszłyki owocowe i warzywne, jogurty, twarożki, sałatki owocowe, soki, koktajle.

We wszystkich klasach przeprowadzono pogadanki na temat roli śniadania, jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia.

img

Uczniowie dowiedzieli się również, że zdrowe odżywianie to nie tylko zdrowa żywność.

Ważne jest też, by jeść pięć posiłków w ciągu dnia o stałych porach i bez pośpiechu, systematycznie sięgać po nabiał, ryby i mięsa oraz ciemny chleb zamiast bułek, a także pić wodę czy soki, zamiast napojów gazowanych.

Zwrócono również uwagę uczniów na znaczenie aktywności ruchowej oraz konieczności unikania słodyczy i chipsów, które  w największym stopniu negatywnie wpływają na zdrowie.

img

Najważniejsze cele akcji zostały osiągnięte.  Był to dzień bardzo miły, kolorowy i pełen wrażeń.

Wierzymy, że udział w akcji przyczyni się do zmiany nawyków żywieniowych i codziennego spożywania śniadania

img

1
Dodaj Komentarz
 • 1
 • 11
 • 5
Komentarze
 • skarbonka100
  skarbonka100
  37.72.xxx.xxx
  2017-12-07 20:20 | Temat: sko
  ODPOWIEDZ

  ............((_,»*¯*«🌛»*¯*«,_))
  ((_,»*¯**¯*«,_))🌛 ((_,»*¯**¯*«,_))
  ***##SERDECZNE, WIECZORNE
  **##****POZDROWIENIA
  """"**###KOLOROWYCH SNÓW
  ............((_,»*¯🌛*« »*¯*«,_))
  ((_,»*¯**¯*«,_))🌛((_,»*¯**¯*«,_))
  SKO Lubenia