07.12.2017

ŚLUBOWANIE KLASY I

Jeszcze wczoraj przedszkolaki a dzisiaj uczniowie....

Dnia 23 października 2017 r. Mali Tropiciele z klasy pierwszej ze Szkoły Podstawowej  w  Grabownie Wielkim  złożyli ślubowanie i zostali pasowani na pełnosprawnych uczniów.
Uroczystość rozpoczęła się w samo południe. Sala gimnastyczna zamieniła się tego dnia  w Krainę Nauki.
W jej centrum znalazły się symboliczne drzwi szkoły, tuż obok  zawisły portrety dzieci a wokoło można było podziwiać niezwykłe krainy: Muzyki, Przyrody, Edukacji, Zasad i Sportu, do których prowadziły tajemnicze tropy w postaci nutek, literek, cyferek , czy śladów.

img

W tak pięknie udekorowanej sali pojawili się zaproszeni goście:burmistrz Zbigniew Potyrała, burmistrz Ryszard Gąsior, sołtys Grabowna Wielkiego i przewodniczący Rady Rodziców Andrzej Bednarski, radny Grabowna Małego i Bukowinki  Andrzej Moczulski, radny Grabowna Wielkiego Piotr Kozioł, sołtys Bukowinki   Henryk Górkowy, sołtys Dąbrowy Dorota Kawałko , sołtys Grabowna Małego Dariusz Mozol, dyrektor Biblioteki Publicznej Beata Pięta, bibliotekarka Halina Konarzewska, rodzice uczniów klasy I,  nauczyciele i dzieci.
Uroczystość poprowadzili uczniowie klasy III: Bartosz Dżugaj i Paweł Bednarski.
Pierwszoklasiści wkroczyli  na scenę przy dźwiękach fanfar i zaprezentowali się w krótkiej części artystycznej. Wyrazili się w ciepłych słowach o pani dyrektor Agacie Nikolin – Mrowickiej, przybyłych gościach oraz
o  wychowawczyni Annie Dżugaj a następnie opowiedzieli kilka słów o sobie, czym bardzo wzruszyli swoich rodziców, którzy z uwagą i przejęciem wpatrywali się w swoje pociechy i mocno trzymali za nich kciuki.
Po tej krótkiej prezentacji pierwszoklasiści marszowym krokiem udali się do symbolicznych drzwi szkoły
 i wówczas na scenie przy dźwiękach muzyki pojawiły się enigmatyczne  Szkołolubki: Matematykolubek, Przyrodolubek, Muzykolubek, Wuefolubek oraz Przygodolubek, które zaprosiły dzieci do tropienia wiedzy. Przygodolubek wręczył dzieciom mapę oraz lupy i Pierwszaki wyruszyły do Krainy Wiedzy. Mali Tropiciele  idąc tropem literek i cyferek  dotarli najpierw do Krainy Czytania i Liczenia, a potem do kolejnych Krain,
w których z wielkim zaangażowaniem wykonywali oryginalne zadania. Na uznanie zasługuje instrumentacja do utworu Mozarta „Marsz turecki”, do którego pierwszaki wspaniale akompaniowały na dzwonkach i klockach. Rewelacyjnie dzieci zaprezentowały się w tańcach: Papaja i Aramtamtam, które wspólnie z nimi wykonali nie tylko wszyscy zaproszeni uczniowie naszej szkoły ale również goście i można powiedzieć, że każdy wykazał się tutaj odwagą, poczuciem humoru i talentem tanecznym. Wszystkie zadania zostały więc wykonane znakomicie.
Zanim jednak Pierwszoklasiści złożyli ślubowanie i dostąpili aktu pasowania pani Anna Dżugaj zaprosiła na scenę rodziców dzieci i poprosiła o złożenie przez nich ślubowania.  Rodzice z powagą, szczerze i ze łzą w oku ślubowali, że będą troszczyć się o swoje pociechy, wspierać je i pocieszać, często rozmawiać, bawić się i uczyć a wszystko po to, by ich dzieci mogły czuć się szczęśliwe i wyjątkowe.
Po niezwykłej porcji wzruszeń, emocji i humoru przyszła pora na najważniejszą część uroczystości. 
Mali tropiciele odśpiewali hymn , po czym z powagą złożyli ślubowanie zapewniając wszystkich, że zawsze będą dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.
Anna Dżugaj  zaprosiła na scenę Panią Dyrektor Agatę Nikolin - Mrowicką, która  ciepło powitała wszystkich gości a szczególnie uczniów klasy pierwszej. Pani Dyrektor  pięknie, w niezwykle  jasnych  i wzbudzających zainteresowanie słowach opowiedziała dzieciom skąd się wzięła tradycja ślubowania i pasowania a następnie przekazała wyrazy uznania za wspaniały występ i potwierdziła, iż dzieci są już gotowe do dokonania aktu pasowania.
Dyrektor poprosiła na scenę pana burmistrza Zbigniewa Potyrałę i rozpoczęła się kolejna ważna chwila: pasowanie na uczniów Szkoły Podstawowej  w Grabownie Wielkim. Pan burmistrz wręczył dzieciom dyplomy, pogratulował występu i podziękował  za  profesjonalne przygotowanie uroczystości, po czym  z  burmistrzem Ryszardem Gąsiorem podarował dzieciom misie z logo Twardogóry.

img

W tym uroczystym dniu uczniowie klasy pierwszej zostali równiez przyzjeci w szeregi SKO-wiczów. Kazdy otrzymał swoja książeczke SKO i od tego dnia moga już wpłacać pieniążki do poiekunek SKO i oszczędzać.

img

img

0
Dodaj Komentarz
  • 1
  • 13
  • 6