02.10.2014

POLSKA PODZIEMNA

Przed 75 laty, 27 września 1939 r., rozpoczęto tworzenie struktur Polskiego Państwa Podziemnego, będącego fenomenem na skalę światową.

Dziełem Polskiego Państwa Podziemnego było nie tylko podjęcie otwartej walki z okupantem w ramach akcji „Burza”, której 70. rocznicę również w tym roku obchodzimy, ale też stworzenie siły moralnej i tradycji niepodległościowej, które pozwoliły przetrwać czas komunistycznej dyktatury.

Instytut Pamięci Narodowej i Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej zaapelowali o zorganizowanie w całej Polsce lokalnych obchodów rocznicy utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego pod wspólnym hasłem „My z niego wszyscy…”. Również w naszej szkole odbyły się lekcje wychowawcze o tej tematyce. Uczniowie mieli okazję porozmawiać o Polskim Państwie Podziemnym oraz wysłuchać relacji świadków, które znajdują się  na portalu edukacyjnym Instytutu Pamięci Narodowej www.pamiec.pl/ppp. Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia tej strony, na której znajdują się także  ciekawe artykuły. W szkole została również zorganizowana wystawa: Przywódcy Polski Walczącej”.

copy24_of_Obraz5.jpg

copy19_of_Obraz6.jpgcopy18_of_Obraz7.jpg

2
Dodaj Komentarz
  • 2
  • 3
  • 10
Komentarze