12.01.2019

PASOWANIE NA UCZNIA

  4  października 2018 r. to pamiętna data dla Pierwszoklasistów ze SP w Grabownie Wielkim  i dla całej społeczności szkolnej.   W tym dniu w murach szkoły odbyło się Ślubowanie Uczniów Klasy I .

•Uroczystość rozpoczęli pierwszoklasiści, którzy wkroczyli na scenę tanecznym krokiem poloneza wywołując na twarzach widzów uśmiech i wzruszenie.
•Prowadzący program: Maja Pluta i Maciej Barszczyk powitali wszystkich serdecznie i przekazali głos pani Dyrektor Agacie Nikolin – Mrowickiej, która powitała przybyłych gości: pana burmistrza Zbigniewa Potyrałę, dyrektor biblioteki Publicznej panią Beatę Piętę, sołtysa i przewodniczącego Rady Rodziców Andrzeja Bednarskiego, sołtysa Dąbrowy panią Dorotę Kawałko, bibliotekarki panią Jadwigę Woźniak i panią Edytę Wychowaniec,   oraz  sponsorów szkoły pana Krzysztofa Kaszczyszyna i dyrektor Oddziału Banku Santander panią Dominikę Gierczak. Szczególnie ciepło przywitała Pierwszoklasistów oraz  Rodziców i zaprosiła na część artystyczną przygotowaną pod kierunkiem pani Ewy Łaczewnej i Anny Dżugaj.
•Pierwszoklasiści z wielką powagą deklamowali wierszyki,  śpiewali piosenki oraz wykonali tańce narodowe  z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wykazali się umiejętnościami recytatorskimi, tanecznymi i wokalnymi ale przede  wszystkim umiejętnością prezentowania swoich talentów na scenie i niezwykłą dojrzałością szkolną.
•Zanim jednak uczniowie klasy pierwszej dostąpili zaszczytu pasowania wszyscy widzowie przenieśli się w niezwykły świat ufoludków. Na scenie przy  efektach specjalnych wylądowało UFO i trzy enigmatyczne ufoludki, które spotkały w szkolnej bibliotece  postacie bajkowe. Był Czerwony Kapturek i wilk, uroczy Plastuś, Jacek i Wacek, Kubuś Puchatek z przyjaciółmi a nawet Robinson Cruzoe wraz z Piętaszkiem.
•Postacie bajkowe nie tylko zaprezentowały się w scence teatralnej ale również  przygotowały dla pierwszoklasistów zadania, które dzieci musiały wykonać, by dostąpić aktu pasowania. Szczególnie wiele emocji towarzyszyło dzieciom podczas quizu „Co to za bajka?” oraz toru przeszkód, gdy z uśmiechem musiały zjeść cytrynę.
•Pierwszoklasiści wszystkie zadania wykonali znakomicie.
•Po odśpiewaniu hymnu dzieci z powagą powtarzały słowa ślubowania wypowiadane przez wychowawczynię Ewę Łączewną. Aktu pasowania na ucznia dokonała pani dyrektor Agata Nikolin-Mrowicka. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie przez pana burmistrza Zbigniewa Potyrałę   pamiątkowych dyplomów i  maskotki z datą upamiętniającą 725.lecie nadania praw miejskich miastu Twardogóra. Dzieci otrzymały również książeczki SKO, upominki od gości i kolegów a od Kochanych Rodziców wspaniałe kuferki edukacyjne. Uśmiechnięci Pierwszoklasiści wyrazili swoją wdzięczność wręczając wszystkim gościom  po symbolicznej róży. W tym uroczystym dniu  odbyło  się również Otwarcie Odnowionej Biblioteki Szkolnej.
Dzięki uczestnictwu w Projekcie „ŚPIEW - Świetlica Przyjazna i Edukująca Wieś” nasza szkoła otrzymała fundusze, które zapewniły  lepsze warunki  do efektywnej nauki  i stworzyły miejsce relaksu i wyciszenia dla dzieci, a biblioteka wzbogaciła się o wygodną kanapę, pufy i stół.
•Uroczystego aktu otwarcia biblioteki dokonali: burmistrz  MiG Twardogóra Zbigniew Potyrała, dyrektor szkoły Agata Nikolin – Mrowicka, dyrektor biblioteki Publicznej Beata Pięta, przewodniczący Rady Rodziców Andrzej Bednarski, przewodnicząca szkoły Amelia Grzybowska oraz przedstawiciel klasy I Bartosz Król.
Gości zaproszono do odnowionej biblioteki oraz do obejrzenia wystaw przygotowanych przez bibliotekarki: panią Jadwigę Wożniak i panią Edytę Wychowaniec a następnie na poczęstunek przygotowany przez rodziców Pierwszoklasistów.
•Ten dzień z pewnością na długo pozostanie pierwszakom w pamięci.  
•Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech, a Pierwszakom życzymy wielu sukcesów
w murach naszej szkoły. Miejmy nadzieję, że słowa przyrzeczenia, które składali, będą dla nich drogowskazem na długie, długie lata szkolne.
img
0
Dodaj Komentarz
  • 9
  • 6
  • 2