01.06.2015

DZIEŃ DZIECKA

1 czerwca w naszej szkole, jak pewnie w wielu innych odbył się Dzień Dziecka.

Z tej okazji został zorganizowany Szkolny Turniej Piłki Nożnej. Uczniowie byli podzieleni wiekowo. Pierwszy mecz rozegrali uczniowie klasy pierwszej z klasą drugą. Rozgrywkę wygrali uczniowie klasy 2. Następny mecz rozegrali chłopcy z klasy trzeciej z zawodnikami z klasy czwartej. Tutaj lepsi okazali się gracze z klasy 4. Ostatnia rozgrywka należała do najstarszych uczniów naszej szkoły – chłopcy z klasy piątej i szóstej. Tutaj  obydwie drużyny w większości składały się z uczniów klasy 6. Wygrała drużyna,  w składzie której byli tylko szóstoklasiści

Każdy uczeń, który wziął udział w rozgrywkach otrzymał pamiątkowy medal ufundowany przez radnego pana Andrzeja Moczulskiego. Zwycięska drużyna otrzymała medal złoty, natomiast drużyna przegrana założyła na szyję medal w kolorze srebra. Jak widać, każdy był dziś wygrany. Ponadto szkoła otrzymała od pana Moczulskiego 3 piękne piłki do gry w piłkę nożną.

Po tych zmaganiach uczniów czekały  kolejne emocje. Po przerwie odbył się mecz siatkówki pomiędzy uczniami klasy 6 i nauczycielami. Drużynę nauczycieli wspomogli rodzice: p. Andrzej Moczulski i pan Andrzej Bednarski. Rozegrane zostały trzy sety do 25 punktów. Okazało się, że kolejny rok uczniowie okazali się lepsi i wygrali tą rozgrywkę 3:1.

Po tak dużej dawce emocji uczniowie rozeszli się do swoich klas i tam już w mniejszym gronie świętowali  dalej swój dzień wraz ze swoimi nauczycielami.