25.11.2013

I OTWARTE BIEGI PRZEŁAJOWE " NIGDY WIĘCEJ WOJNY"

10 października 2013 r. w Pomieczynie z inicjatywy księdza proboszcza Henryka Zielińskiego odbyły się I Otwarte Biegi Przełajowe Pamięci ,,Nigdy Więcej Wojny". Organizatorem biegów był Wójt Gminy Przodkowo, Szkoła w Pomieczynie i ksiądz proboszcz Henryk Zieliński.

Uroczyste otwarcie imprezy miało miejsce na boisku szkolnym. Zgromadzonych uczestników uroczyście powitała pani dyrektor szkoły Violetta Karnowska, która nie kryła radości widząc tak liczną grupę zawodników. Pani dyrektor podkreśliła , że świadczy to tym , iż młodzi ludzie lubią spędzać aktywnie czas, próbować swoich sił w różnych dziedzinach. W swoim przemówieniu pani dyrektor nawiązała również do czasów II wojny światowej i Marszu Śmierci, który w 1945r. szedł przez Pomieczyno. ,,Doświadczenia tamtych ludzi na całe szczęście nie są naszymi doświadczeniami i oby nigdy nie były, musimy pamiętać i tak rozwijać postawy i umysły ludzi aby jak powiedział Papież Franciszek już nigdy nie było więcej wojen". Następnie wszyscy uczestnicy i zaproszeni goście wspólnie poszli złożyć kwiaty i odmówić modlitwę przy mogile pomordowanych uczestników Marszu Śmierci. Potem ksiądz proboszcz zaprosił wszystkich do kościoła gdzie w zupełnej ciszy i skupieniu wysłuchano wzruszających wspomnień jednego z uczestników Marszu, któremu udało się przeżyć wojnę . 
Po chwili refleksji i zadumy przyszedł czas na sportowe zmagania. Uczestnicy biegu , a było ich 258 , zmierzyli się na różnych dystansach i w różnych kategoriach wiekowych. uczniowie naszej szkoły bardzo się starali i osiągnęli sukcesy w poszczególnych kategoriach.

Rocznik 2007 i młodsi

III Kamil Chrzęściewski Wilanowo
V- Seweryn Myszk Wilanowo
VI - Jan Muller Wilanowo


Rocznik 2005/2006

II - Adrian Otta Wilanowo

III - Klaudia Miąskowska Wilanowo

III- Patryk Kryszewski Wilanowo
VI - Wiktor Hirsz Wilanowo

 

Rocznik 2001/2002 
II- Natalia Dąbrowska Wilanowo 
IV - Weronika Bergańska Wilanowo

GRATULUJEMY

 

 

 

100_4594.JPG100_4578.JPG

2
Dodaj Komentarz
  • 3
  • 6
  • 12
Komentarze