26.06.2019

W Akademii Bezpiecznego Internetu

W dniach 24 i 31 października w naszej szkole odbyły się warsztaty dla uczniów klas pierwszych, drugich, trzecich, piatych i siódmych. Dotyczyły one prawidłowego korzystania z zasobó0w sieci, a zorganizowane były przez Śląskie Centrum Społeczeństwa INFORMACYJNEGO w ramach kolejnej edycji i projektu AKADEMIA BEZPIECZNEGO INTERNETU.

Problem bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w sieci staje sie być coraz bardziej dostrzegany. Zagrożenia takie jak: hejt, agresja w sieci, sexting, uzależnieniaod gier, czy niebezpieczne gry namawiające graczy do zachowań ryzykownych to realne zagrożenia!

Podczas warsztatów zostały przedstawione i omówione korzyści płynące z korzystania z Internetu, ponadto uczestnicy poszerzyli wiedzę dotycząca zagrożeń związanych z korzystaniem z globalnej sieci, a także zostali zachęcenie do zachowywania zasad bezpiecznego korzystania z Internetu. A wszystko to odbywało się w formie zabawy, zadań, ćwiczeń oraz rozmów z uczniami. Dzieci tworzyły sieć za pomocą kłębka wełny, rozwiązywały "plątaninki" na kartkach, wykreślały hasła związane z bezpieczeństwem w Internecie. Zajęcia cieszyły się wśród uczniów dużym zainteresowaniem. Każdy z uczestników otrzymał pamiatkowe gadżety i dyplom.img

0
Dodaj Komentarz
  • 7
  • 15
  • 11