14.12.2018

Warsztaty z udzielania pierwszej pomocy

grudzień 2018

Prostych czynności ratujących życie może nauczyć się każdy, warto więc rozpocząć taką naukę już w wieku kilku lat. Nabyta wiedza i umiejętności dadzą dziecku na równi z dorosłym, możliwość niesienia pomocy czy szybkiego powiadomienia odpowiednich służb.

Uczniowie naszej szkoły, jak co roku uczestniczyli w warsztatach z pierwszej pomocy pod czujnym okiem ratowników medycznych z 11. Batalionu Dowodzenia z Żagania oraz nauczycielki wychowania fizycznego pani Bogumiły Lewandowskiej.

Uczniowie ćwiczyli wzywanie pomocy, resuscytację krążeniowo-oddechową oraz układanie poszkodowanego w pozycji bezpiecznej. Uczyli się również jak prawidłowo zabandażować uszkodzoną część ciała oraz jak bezpiecznie przenieść rannego na noszach.

Warto ćwiczyć RKO na fantomie, ponieważ czynności, które były już kiedyś przećwiczone łatwiej jest wykonać potem w sytuacjach stresowych.

Każdy z nas powinien, chociaż raz uczestniczyć w takim szkoleniu, aby w razie potrzeby pomóc  poszkodowanemu i dać mu realne szanse na przeżycie.

imgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimg

 PKO Bank Polski od wielu lat promuje zdrowy i aktywny styl życia. Podczas IV Biegu Charytatywnego we Wrocławiu nasi uczniowie otrzymali kartę, na której  znajduje się prosty schemat udzielania pierwszej pomocy. Druga jej strona przeznaczona jest na najważniejsze dane osoby, która posiada tę kartę, m.in podaje się numer kontaktowy do osoby, która powinna zostać powiadomiona w przypadku sytuacji zagrożenia życia.Znalezione obrazy dla zapytania pkobp bieg

 Jeśli ktoś z Was posiada taką kartę, powinien nosić ją przy sobie. Dzieki niej możecie uratować komuś życie, albo ktoś może pomóc Wam.

imgimg

79
Dodaj Komentarz
  • 3
  • 17
  • 19
Komentarze