03.11.2015

Rowerem w nieznane...

2 października 2015 r. odbyła się wycieczka rowerowa w kierunku Pętli Bobrowickiej przez Puszczyków, uczniów klasy V wraz z opiekunami panią Sylwią Korecką i panią Moniką Twardziak - Kocik.

test

 W naszej rowerowej wyprawie uczestniczyli rodzice – panie: Joanna Dobrowolska, Elżbieta Stańczyk, Monika Kuźma oraz pan Krzysztof Buchowski, któremu dziękujemy za pyszne pączki.

Celem wiodącym zajęć terenowych było poznanie walorów krajobrazowych naszej okolicy, poznanie kompleksu leśnego, rozbudzanie wrażliwości na piękno jesiennej przyrody oraz integracja zespołu klasowego. Dzięki miłej gościnności gospodarzy z Nadleśnictwa Śliwnik, które reprezentowała pani Beata Gancarczyk, mogliśmy odpocząć przy Śniadanisku (miejsce w lesie przy wiacie nad stawami, niestety wyschniętymi), upiec pyszne kiełbaski w ognisku oraz wysłuchać informacji na temat kompleksu leśnego, w którym dominują smukłe sosny, świerki i dostojne dęby.test  test

Miłą atmosferę przeplataliśmy śmiechem oraz klasową piosenką "Pasała wołki ……" (solo Natalia Rabska), która towarzyszy wszystkim naszym wspólnym wyprawom i klasowym spotkaniom.

test

Kulminacyjnym punktem okazała się zabawa w podchody wyznaczonymi ścieżkami. Radości z szukania się po lesie było co niemiara. Wszyscy wykazali się dużą odwagą i zasługują na miano "Dzielny zuch”.

Piękna jesienna pogoda towarzyszyła nam aż do powrotu. Szczęśliwie dotarliśmy na miejsce, już myśląc o następnej wyprawie, którą zaplanujemy w sezonie wiosennym. Wszystkim rodzicom dziękujemy za współuczestnictwo w naszej wycieczce.

test

 

 

test      

58
Dodaj Komentarz
  • 16
  • 8
  • 4
Komentarze