11.06.2018

Oszczędzali i na wycieczkę do Trójmiasta pojechali

czerwiec 2018

0d 7 do 10 maja uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Trójmiasta, Torunia i Gniezna

Pierwszego dnia uczniowie zwiedzali Stare Miasto w Gdańsku – Długie Pobrzeże, Rybackie Pobrzeże, kościoły Św. Jana i Mariacki, ulicę Mariacką, Piwną, Długą, fontannę Neptuna, Dwór Artusa, Złotą Kamienicę. Następnie statkiem o nazwie „Czarna Perła” odbyli rejs przez port gdański na Westerplatte, aby poznać historię obrońców wybrzeża z 1 września 1939r. Po przyjeździe na miejsce zakwaterowania uczestniczyli w wieczornym spacerze po plaży i oglądali piękny zachód słońca.
Wielką atrakcją kolejnego dnia okazało się poranne wyjście nad morze na wschód słońca, a potem wizyta na Stadionie Energa w Gdańsku, który wzbudził duże zainteresowanie wszystkich wycieczkowiczów. Następnie uczniowie pojechali do Gdyni, zwiedzali oceanarium, statek ORP Błyskawica oraz spacerowali wzdłuż portu, podziwiając nadmorski krajobraz. Tego dnia odwiedzili również Sopot. Idąc ulicą Bohaterów Monte Casino, dotarli na wspaniałe sopockie molo. Wieczorem w miejscu zakwaterowania zorganizowali ognisko, połączone z muzyką, tańcami i wspólną zabawą.
Trzeciego dnia dzieci zwiedzały Półwysep Helski oraz były w fokarium na karmieniu fok. Po obiedzie wyjechały do Torunia. Wieczorne zwiedzanie tego miasta okazało się bardzo interesujące. Spotkanie z toruńskim katem, który opowiadał o dawnych dziejach miasta i zaprowadził uczniów na Krzywą Wieżę na długo pozostanie w ich pamięci. Bardzo ciekawy okazał się również pokaz światło - dźwięk przy fontannie Cosmopolis.
Czwarty dzień wycieczki rozpoczął się spacerem po rynku Starego Miasta oraz zwiedzaniem ruin zamku krzyżackiego, a także toruńskiej katedry. Wszystkim uczestnikom wycieczki przypadło do gustu pieczenie pierników w Żywym Muzeum Piernika oraz pokaz rycerski na dworze mieszczańskim. Ostatnim etapem było zwiedzanie Katedry Gnieźnieńskiej w drodze powrotnej do domu. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wycieczkowicze wrócili szczęśliwie do swoich domów. Moc wrażeń i przeżyć z tej wspaniałej wycieczki towarzyszyć im będzie aż do wakacji!

imgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimg

Dziękujemy Pani Sylwii K. i Pani Agnieszce W. za zdjęcia i tekst z wycieczki.

17
Dodaj Komentarz
  • 26
  • 21
  • 27
Komentarze