27.10.2022

"ŚWIĘTO ZIEMNIAKA" - ZABAWA I INTEGRACJA W NASZEJ SZKOLE!

Święto Ziemniaka lub też Dzień Kartofla to zabawny dzień, który obchodzony jest w wielu polskich miejscowościach. Jest to sposób przywitania jesieni, który w ostatnich latach stał się niezwykle popularny. To święto obchodzimy w naszej szkole już od wielu lat.

imgWszystkie klasy spotkały się na boisku szkolnym w piękny październikowy czwartek, aby wziąć udział w rywalizacji sportowej. Oczywiście w roli głównej był ziemniak. Dużo ziemniaków!!!

Oto konkurencje, które dały nie lada radości i emocji najmłodszym i trochę starszym: zbieranie ziemniaków z boiska szkolnego, sadzenie i zbieranie ziemniaków, slalom ziemniaczany, rzuty do kosza, konkurs na najdłuższą obierkę ziemniaczaną, konkurs na najszybciej obranego ziemniaka. Dużo radości przyniosło przeciąganie liny pomiędzy drużyną damską i męską w poszczególnych klasach.

Wszystkie dzieci zostały zaproszone do udziału w konkursie na  „Ziemniaka Cudaka”. Pomysłowości w pracach nie brakowało. Wszystkie trafiły na wystawę i zdobiły kącik szkolny ciesząc oczy wszystkich, którzy odwiedzali naszą szkołę.

Powołana komisja w składzie Pani Dyrektor Irena Kostrzewa,  Agnieszka Grzeszczak oraz Janina Praczyk  dokonała wyboru zwycięzców w trzech kategoriach wiekowych oraz wyróżnień. Nagrody za udział w konkursach zostały zakupione z funduszy  pozyskanych od naszych sponsorów oraz Szkolnej Kasy Oszczędności.

Konkurs został rozstrzygnięty w trzech kategoriach wiekowych:

I kategoria oddział poniżej 0 oraz klasa ,,0”

I miejsce Adam Cieniuch kl. poniżej 0

II Ignacy Mazur kl. poniżej 0

III Jakub Szymula poniżej 0 oraz Hanna Cieniuch kl. 0

Wyróżnienie: Kacper Banach

II kategoria klasy I-III

I miejsce Ignacy Łukasiewicz kl. II

II miejsce Lena Kuc  kl. I

III miejsce Michał Cieniuch kl.I

Wyróżnienie: Hanna Mazur kl.I

III kategoria klasy IV-VIII

I miejsce Patrycja Wierzbicka kl.IV

II miejsce Kacper Gadzała i Lena Maliszewska kl.V

III miejsce Zuzanna Cieniuch kl.

 

Wspólne rozgrywki były świetną okazją do integracji społeczności szkolnej i propagowania zdrowego stylu życia, a wspaniała pogoda była dodatkowym atutem dla tych miłych chwil spędzonych na świeżym powietrzu. Za przygotowanie  tego wspaniałego święta odpowiedzialni byli Panie Agata Sidor - Dzięcioł, Edyta Zdunek, Ilona Bocian oraz Pan Tomasz Ozon.

Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę i zapraszamy za rok!

 

img

img

img

img

0
Dodaj Komentarz
  • 0
  • 8
  • 5