26.11.2017

Światowy Dzień Pluszowego Misia w naszej szkole

Opiekun SKO dokonał na Dniu Pluszowego Misia podsumowania konkursów październikowych na rymowankę o oszczędzaniu i najaktywniejszego sko-wicza. Wyniki konkursu na rymowankę przedstawiają się ns. I msc. Gabriela Misiarz II msc. Zuzanna Zgierska III msc. Izabela i Gabriela Kępa Najaktywniejszym sko-wiczem miesiąca października został Karol Sapieja. Gratulujemy i zapraszamy do kolejnych konkursów SKO.

24 listopada 2017r. w naszej szkole odbyły się obchody Dnia Pluszowego Misia. W tym dniu wszystkie misie i inni pluszowi przyjaciele dzieci, opuścili swoje  pokoje i przybyli wraz z uczniami do szkoły. Na korytarzach  zrobiło się kolorowo i „misiowo". Pluszowe maskotki towarzyszyły swoim opiekunom w czasie przerw i na lekcjach. Głównym punktem obchodów „misiowego święta” było spotkanie zorganizowane przez p. Agatę Sidor-Dzięcioł i p. Edytę Zdunek, które w tym dniu przemieniły górny korytarz  w „Misiową Krainę”. Podczas uroczystości dzieci miały okazję poznać historię narodzin pluszowego misia oraz ideę święta najpopularniejszej dziecięcej zabawki...

Przypomnijmy, że Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej. W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek… Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów. W czasie „misiowego przyjęcia” dodatkową atrakcją dla najmłodszych członków społeczności uczniowskiej było wykonanie przez uczniów kl. 0 plakatów misia oraz przyjaciół Kubusia Puchatka, które przyozdobiły korytarz szkolny. Dzieci zaśpiewały wspólnie piosenki: „Pokochaj pluszowego misia”, „Jadą, jadą misie”.

Jednak najwięcej emocji dostarczyły maluchom „misiowe konkurencje”, czyli: zjadanie miodku z talerzyka oraz przenoszenie patyczków w „misiowej rękawiczce”. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali „małe co nieco” w postaci słodkości. Został również rozstrzygnięty konkurs na najmniejszego i najmniejszego misa. Ten dzień był nie tylko okazją do świetnej zabawy, lecz także służył promocji czytelnictwa. Uczniowie zostali zachęceni do przeczytania książki pt „ Kubuś Puchatek

 

Trzy tygodnie wcześniej, jako wstęp do obchodów "PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM BIBLIOTEK SZKOLNYCH" został ogłoszony - konkurs dla uczniów klas 4-7 pt. "Cała prawda o czytaniu" na wiersz lub hasło reklamujące książkę, bibliotekę lub czytanie, którego wyniki są następujące:

I msc. Milena Kozłowska kl. VI

II msc. Aleksandra Kozłowska IV

II msc. Dominik Domański IV

 Konkurs plastyczny dla uczniów klas 1-3, promujący książkę i czytelnictwo. Wyniki są następujące:

I msc. Mikołaj Pęksa kl. I

II msc. Wioletta Kiełczykowska kl. III

II msc. Izabela Kępa kl. III

Wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w wyżej wymienionych konkursach zostali nagrodzeni przez bibliotekarkę Edytę Zdunek.

 

Ogłoszona została również akcja podaruj książce drugie życie, która cieszyła się sporym zainteresowaniem. Uczniowie przekazali do szkolnej biblioteki ponad 50 książek. Darczyńcami zostali: Gabriela Kępa, Izabela Kępa, Wioletta Kiełczykowska, Kinga Misiarz, Roksana Cieniuch, Karol Grzeszczak i Hubert Zdunek. Sponsorem nagród była Szkolna Kasa Oszczędności

działająca w naszej szkole.

2
Dodaj Komentarz
 • 11
 • 5
 • 7
Komentarze
 • 1234Mirona4321
  1234Mirona4321
  37.47.xxx.xxx
  2017-11-26 21:01 | Temat: SKO Wilkowo
  ODPOWIEDZ

  Serdecznie pozdrawiam blogowych przyjaciół. Życzę udanego wieczoru:-)

 • wojkowice
  wojkowice
  79.175.xxx.xxx
  2017-11-26 19:55 | Temat: ;;
  ODPOWIEDZ

  🌺¨´"˜~🌺)/¸.~"˜¨🌺         
  🌺.◦'🌺 ´**« 🌺🌸🌷
  🌷🌸🌺  Pozdrawiam wszystkich blogowiczów😘🌺