10.12.2017

Mikołajki w naszej szkole

6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. Od samego rana z każdej strony kręciły się po korytarzach i w klasach dzieci i wychowawcy ubrani na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach.

I przybył … po długim oczekiwaniu dzieci doczekały się wizyty upragnionego Mikołaja. Podczas spotkania integracyjnego na korytarzu szkoły, usłyszeliśmy dzwonek i pojawił się nasz „miły gość”. Przeprosił, że tak długo wszyscy musieli na niego czekać. Na szczęście dotarł, gdy jeszcze byliśmy w szkole. A dzieci na powitanie Mikołaja zaprezentowały wierszyki, piosenki, tańce i prezenty, a także obiecały, że będą grzeczne i postarają się nie sprawiać kłopotu swoim rodzicom ani nauczycielom. Po takich deklaracjach Mikołaj przystąpił do swojego zadania – po każdym występie obdarzył dzieci miłymi słodkim poczęstunkiem - lizakiem. Na zakończenie  Mikołaj pożegnał się… mówiąc, że czekają na niego dzieci jeszcze w wielu miejscach, więc musi się spieszyć, żeby wszędzie zdążyć. Zapowiedział również, że zostawił na stołówce szkolnej dla wszystkich dzieci, nauczycieli i pracowników obsługi niespodziankę. Były to owocowe deserki posypane orzechami, migdałami i suszonymi owocami. A więc do następnego roku drogi Mikołaju!!! To był fajny, ciekawy dzień… - Długo będziemy  go pamiętać… - Lubimy mikołajki… - to słowa dzieci, wspominających ten dzień. A co najważniejsze – Mikołajki rozpoczynają czas oczekiwania na najmilsze święta w roku, czas choinki, kolędy, śniegu, żłóbka… A więc wszyscy czekamy już teraz na Święta Bożego Narodzenia. Wesołych Świąt!!!

Na zakończenie opiekun SKO nagrodził najaktywniejszego sko-wicza miesiąca listopada - Lenę Malesa oraz przekazał prezent dla miłośników gry w szachy, który został zakupiony z funduszy otrzymanych w ramach wygranej.

img

img

img

1
Dodaj Komentarz
  • 9
  • 8
  • 14
Komentarze