09.06.2017

EuroWeek

W tym roku, jużpo raz piąty, uczniowie klas IV – VI mieli okazje wziąć udział w przygotowanym przez Europejskie Forum Młodzieży obozie językowym „EuroWeek – Szkoła Liderów”. 72 uczniów pod opieką pani Alicji Dosiak oraz 9 uczniów pani Aneta Kaźmierczak ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Rzeczycy, spędzili 5 intensywnych i ciekawych dni w górskiej miejscowości Długopole Zdrój.

Program ten, odbywający sIMG_0891 (Copy)ię cyklicznie, jest współfinansowany przez Unię Europejską, którego głównym celem jest międzynarodowa integracja dzieci i młodzieży, rozwijanie ich umiejętności językowych i społecznych, współpraca w grupie, autoprezentacja, kształtowanie postaw tolerancji i otwartości na inną kulturę i tradycję. W tym roku spotkaliśmy się z wolontariuszami z Meksyku, Etiopii, Indii, Chin, Filipin, Ugandy oraz Łotwy.

Zajęcia edukacyjne  prowadzone były w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń przez szkoleniowców EFM, w języku angielskim. Każdego dnia uczestnicy ,,Euroweek’u” byli zaskakiwani różnego rodzaju zajęciami, np.: ,,energizer”, czyli rozgrzewką poprzedzającą późniejsze zajęcia, lekkie i ciekawe zabawy integracyjne, oglądaniem fascynujących prezentacji o krajach, które prowadzili wolontariusze z nich pochodzący, tworzenie reklam i filmów tematycznych, branie udziału w show ,,Mam talent”, tańce, śpiewanie piosenek, dyskoteki i wiele, wiele innych. Warsztaty umożliwiły uczniom posługiwanie się językiem obcym z osobami z równych stron kuli ziemskiej, co ułatwiło poznanie i zrozumienie ich kultury oraz religii czy obyczajów. Przekonali się, że możliwość posługiwania się językiem obcym ułatwia porozumiewanie się w każdych stronach świata.

0
Dodaj Komentarz
  • 9
  • 27
  • 3