19.12.2016

Akcja Zbiórka dla Burka

Akcja organizowana przez wolontariuszy z Szkolnego Klubu Wolontariatu z okazji Dnia Ustawy o Ochronie Zwierząt (Dzień Kundelka)

 

img Szkolny Klub Wolontariatu działający przy SP im. M. Falskiego w Radwanicach zorganizował w dniach 24-18 października akcję „Zbiórka dla Burka. Celem jest zebranie artykułów dla zwierząt ze schroniska w Wróblinie Głogowskim. Akcja cieszy się dużym zainteresowaniem uczniów. Dzieci przynoszą: koce, poduszki, karmę  i zabawki dla zwierząt.                                                                       

Akcję ogłoszono w związku z przypadającym 25 października  Dniem Ustawy o Ochronie Zwierząt, a jednocześnie Dniem Kundelka. Z tej okazji wolontariusze przedstawili społeczności uczniowskiej audycję radiową „Kundel bury – fajny pies”. Opowiedzieli o Ustawie o Ochronie Zwierząt oraz o tym, że każde zwierzę potrzebuje naszej opieki i pomocy. Przez radiowęzeł szkolny rozległa się wszystkim znana piosenka „Kundel bury”. Ponadto na szkolnych korytarzach pojawiły się plakaty informujące o akcji oraz o Dniu Kundelka.

 

 

 

 

img

W połowie listopada wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariatu i zarazem Koła Przyjaciół Dzieci działającego przy szkole udali się do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt we Wróblinie Głogowskim. Wyjazd odbył się w ramach akcji „Zbiórka dla Burka”. Wolontariusze zawieźli podopiecznym schroniska artykuły zebrane w ramach tej akcji.

Na miejscy powitał nas p. Michał, który krótko opowiedział o schronisku i jego mieszkańcach. Dowiedzieliś

my się, że jest tutaj ponad 90 psów oraz koty. Około 100 psów znalazło już swój nowy dom. Potem było zwiedzanie boksów ze zwierzętami i moment wywołujący najwięcej emocji -  spacer i zabawa z psami. Zwierzęta okazały się bardzo przyjacielskie i cieszyły się, gdy dzieci do nich mówiły i je głaskały. Było też karmienie, wyścigi z psami oraz wspólne zdjęcie.

Wizyta wywołała wiele emocji i trudno było pożegnać się z nowymi czworonożnymi przyjaciółmi.

Po przyjeździe do szkoły wolontariusze spotkali się w Izbie Regionalnej przy ciepłej herbatce, gdzie mogli podzielić się swoimi wrażeniami.

 

0
Dodaj Komentarz
  • 12
  • 3
  • 17