1 2 3 następna ostatnia

Pierwsza pomoc – pięć ciekawostek, które warto znać
Pierwsza pomoc to czynności, które wykonuje ratownik (czyli osoba udzielająca pomocy) w razie nagłego wypadku lub ataku choroby. Pierwszej pomocy udzielamy, aby podtrzymać życie poszkodowanego do czasu przyjazdu służb ratunkowych oraz po to, aby zmniejszyć skutki wypadku.
10
Blog SKO

ZSP Kamień Krajeński

ZSP Kamień Krajeński

Witamy na blogu SKO przy Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Kamieniu Krajeńskim. SKO - reaktywacja. Szkolna Kasa Oszczędności w naszej szkole ponownie rozpoczęła swoją działalność. Inicjatorką tego przedsięwzięcia była dyrektor PKO BP - oddział w Sępólnie Kraj. pani Daria Zabrocka- Borowicz. Mamy nadzieję, że ta inicjatywa wprowadzi naszych uczniów w systematyczne, mądre oszczędzanie. Będzie dla nich impulsem do zdobywania pozytywnych nawyków, które wykorzystają w życiu dorosłym.

Wielki SKO-wy Test o Bezpieczeństwie

https://www.szkolneblogi.pl/blogi/szkoladlugie/wielki-sko-wy-test-o-bezpieczenstwie/

1

Poznajemy Polskę.

W ramach projektu "Poznaj Polskę" uczniowie klasy III a i III b wzięli udział 7 - 8.11.2022 r. w dwudniowej wycieczce edukacyjnej do Gdańska. Pierwszego dnia dzieci podziwiały najciekawsze zabytki Gdańska w zasięgu obwarowań XVII w. : bazylikę Mariacką, Ratusz Głównego Miasta, Dwór Artusa, fontannę ...

0

Wycieczka do Chojnic.

W dniu 28.10.2022 r. uczniowie klas trzecich wraz z wychowawcami wybrali się do Chojnickiego Centrum Kultury na spektakl teatralny "Mała, zielona planeta" przedstawiony przez aktorów z Teatru Artenes z Wrocławia. Temat spektaklu nawiązywał do szacunku dla przyrody, dbania o naszą planetę, aby była z ...

0

Ślubowanie uczniów klas I.

27 października w MGOK odbyło się PASOWANIE NA PIERWSZOKLASISTĘ naszej szkoły i czytelnika szkolnej biblioteki. Uroczystość rozpoczęto wejściem pierwszoklasistów tanecznym krokiem poloneza, następnie wniesiono flagę państwową i odśpiewano hymn narodowy. Najważniejszym momentem było pasowanie wielkim ...

0

Niepodległa

Fotorelacja z naszej szkolnej uroczystości związanej z obchodami 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie wraz z wychowawcami wykonali przekąski w barwach narodowych. Także delegacja samorządu uczniowskiego naszej szkoły brała udział w uroczystościach gminnych, zarówno przy ...

0

Lekcja z edukatorem KPK

Z okazji Dnia Drzewa w klasach 4-6 odbyło się spotkanie z edukatorem, pracownikiem Krajeńskiego Parku Krajobrazowego.

0

Światowy Dzień Jabłka

28 września obchodziliśmy w szkole Światowy Dzień Jabłka. W tym dniu poznawaliśmy jabłka wszystkimi zmysłami. Powstały jabłkowe stemple , a dzieki pomocy mam z klasy 1 b p. Dobber, p. Wełnińskiej oraz P. Rekowskiej zapachniały w szkole gofry z musem jabłkowym. Bylo wesoło, kolorowo i zdrowo.

0

Europejski Dzień Języków Obcych

Na naszych szkolnych korytarzach można było spotkać kucharzy, włoskich elegantów z charakterystycznymi wąsikami, a nawet greckich bogów. Klasy przygotowały stoiska, przy których kosztowano europejskie smakołyki, podziwiano elementy bogatego dziedzictwa kulturowego naszego kontynentu. Pani Hanna ...

0

Pamiętamy o zmarłych.

Piękno rodzi się w sercu, odbija w oczach i żyje w uczynkach...❤ 2 b jestem z Was dumna , dobra robota👏👌🙌

0

Nasza szkolna kuchnia.

Warto sobie przypomnieć zasady prawidłowego odżywiania - piramidy żywności oraz poznać źródła i działania witamin na nasz organizm. Tym właśnie zajmowała się dziś na zajęciach kl. III A. Zwieńczeniem tematu było wykonanie zdrowych pizzerinek 🍕 Uczniowie w pięciu grupach przyrządzali potrawę, współp ...

0
1 2 3 następna ostatnia