16.06.2013

Szkolny Festiwal Projektów 2013

7 czerwca odbył się w naszej szkole Szkolny Festiwal Projektów. W tym roku szkolnym realizowaliśmy w naszej szkole12 projektów - w tym 5 w ramach programu CEO pt."Szkoła z klasą 2.0".

Projekty „Szkoły z klasą 2.0”:

 • „Szkolne e-muzem”,
 • „Pieniądz wczoraj i dziś”,
 • „Znam dane, trudności pokonane, zadanie wykonane”,
 • „ Każdy uczeń dobrze wie, jak odżywiać zdrowo się”,
 • „Kielce. Śladami Stefana Żeromskiego”.

Gimnazjalne projekty edukacyjne:

 • „ŚWIĘTOKRZYSKIE   NA LUDOWO”,
 • „SZKOŁY DLA EKOROZWOJU”,
 • „Czarownica symbolem regionu świętokrzyskiego”,
 • „Gotujemy z klasą”,
 • „Ludowe zwyczaje w regionie świętokrzyskim”,
 • „Drugie życie rzeczy”,
 • „CZAROWNICA ŚWIĘTOKRZYSKA”.

W festiwalu uczestniczyli nauczyciele naszej szkoły, uczniowie wraz z rodzicami oraz goście: Ewa Frej - Dyrektor Oddziału 1 Banku PKO BP S.A. w Kielcach, Monika Zawadzka –Chłopek – pracownik SAMORZĄDOWEGO OŚRODKA DORADZTWA METODYCZNEGO I DOSKONALENIA NAUCZYCIELI w Kielcach oraz Magdalena Michalik z Zespołu Świętokrzyskich i Nadnidziańskich  Parków Krajobrazowych odpowiadająca za dział zajmujący się edukacją.Festiwal był super udany i świetnie zorganizowany.

Festiwal składał się z następujących etapów:

 • Wprowadzenie -  pani Pelagia Majewska,
 • Prezentacja multimedialna PowerPoint programu „Szkoła z klasą 2.0” – pani Agata Żółtak,
 • Prezentacja multimedialna PowerPoint gimnazjalnych projektów edukacyjnych – pani Dagmara Bartocha,
 • przedstawienie „Piękna czarownica” – grupa projektowa pani Majewskiej,
 • zwiedzanie stoisk i oglądanie efektów prac grup projektowych - uczestnicy fetiwalu.

W czasie przedstawiania prezentacji multimedialnych uczniowie grup projektowych, o których w danej chwili była mowa, wychodzili na środek sali przedstawiając tytuł projektu,  jego cele, skład zespołów projektowych, nazwisko opiekuna oraz numer stanowiska, na którym przedstawione zostały efekty pracy grupy projektowej.

Każdy uczestnik festiwalu miał możliwość zapoznania się z wynikami prac projektowych prezentowanych na 10 stoiskach, na których można było obejrzeć efekty pracy grup projektowych – prezentacje PowerPoint, tablice ścienne i informacyjne,wykonać ćwiczenia multimedialne, zdegustować potrawy wykonane w ramach projektów.Mógł dopytać o szczegóły pracy członków grup projektowych.

Szczegółowe opisy wszystkich projektów znajdziecie na stronie: http://blogiceo.nq.pl/detektywtik/

Grupa projektowa "Znam dane, zadanie wykonane, trudności pokonane" zakwalifikowała się na Festiwal w Centrum Kopernika. Pojadą tam 21 czerwca. Gratulujemy i pękamy z dumy. Mamy nadzieję, że pięknie się zaprezentują. Trzymajcie kciuki !!!!!!!!!!

3
Dodaj Komentarz
 • 20
 • 12
 • 29
Komentarze