31.01.2013

Obchody Dnia Praw Człowieka

Nie wszyscy wiedzą, że dnia 10 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Ma on przypominać nam o tym, że na całym świecie ludzie walczą o to, by przestrzegano podstawowych praw - prawa do życia, do wolności i równości.
         Nasza szkoła uczestniczyła w tych obchodach po raz pierwszy. Braliśmy udział w lekcjach, oglądaliśmy ciekawe prezentacje multimedialne. Pan podinsp. Gerard Bah - pełnomocnik Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji ds. Ochrony Praw Człowieka specjalne dla nas wygłosił ciekawą pogadankę na temat praw dziecka i ucznia. Wspólnie z nauczycielami pracowaliśmy dwie gazetki tematyczne i Kalendarium Praw Człowieka.
         Dużym powodzeniem cieszył się szkolny konkurs plastyczny pod hasłem ‘Mam prawo do…’, wszystkie nasze prace zostały zebrane i utworzono z nich pokonkursową wystawkę. Każdy uczestnik konkursu otrzymał upominek. Dziękujemy za to sponsorom: Amnesty International, Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, Megastore, Muzeum Historii Kielc.
            Obchody Dnia Praw Człowieka zorganizowały dla nas panie: Monika Tomaszewska, Izabela Hajduk, Ilona –Kot Ilan i Matylda Herman- Arendarska.

P.C.1mae.jpg P.C.2mae.jpg P.C.3mae.JPG P.C.4mae.JPG P.C7mae.jpg P.C.mae.jpg P.C.5mae.JPG P.C.6mae.JPG P.C.8mae.JPG

4
Dodaj Komentarz
  • 27
  • 8
  • 18
Komentarze