Konkurs „Pomyśl i policz”.
Czy robisz zakupy?
Kontynuujemy konkurs „Pomyśl i policz”. W tym roku szkolnym pojawia się po raz pierwszy! Kartki z prawidłowymi odpowiedziami, imieniem, nazwiskiem ucznia i klasą są przyjmowane przez nauczyciela j. polskiego lub opiekuna SKO do końca lutego 2014 r. Zadanie konkursowe znajdziecie również w kolejnym numerze „Figielka”.
A oto zadanie:
Mama Pawła poprosiła syna o kupno w pobliskim sklepie następujących rzeczy:
dwóch kilogramów
dwóch kartonów
jednej tabliczki
trzech
W sklepie okazało się że 1kg jabłek kosztuje 1 zł 20 gr, karton mleka 2 zł 40 gr, tabliczka czekolady 3 zł, lizak 50 gr. Mama Pawłowi dała 20 zł. Ile Paweł zapłaci za zakupy? Czy Pawłowi wystarczy pieniędzy? Ile pieniędzy Pawłowi zabraknie lub ile otrzyma reszty?
Dziękujemy!
Uśmiechem Was witam,
szeptem pozdrawiam,
radosny nastrój
na noc zostawiam::))
_____________,✬.*`,✳.*`,✬.
_________,✬.*`,✳.*`,✬.__$
______,✬.*`,✳.*`,✬._____$
___,✬.*`,✳.*`,✬.________$
__,✬.*`,✳.*`,✬._________$
_,✬.*`,✳.*`,✬.__________$
,✬.*`,✳.*`,✬.___________$
✬.*`,✳.*`,✬._______ __ ╱╲ __
✬.*`,✳.*`,✬._______ ╲* •.•* ╱
✬.*`,✳.*`,✬._______ ╱ .•*•. ╲
✬.*`,✳.*`,✬._______ ¯¯ ╲╱ ¯¯
✬.*`,✳.*`,✬.
,✬.*`,✳.*`,✬. SPOKOJNEJ
_,✬.*`,✳.*`,✬. MOCY I
__,✬.*`,✳.*`,✬. SŁODKICH
____,✬.*`,✳.*`,✬. SNÓW:)♥
______,✬.*`,✳.*`,✬.
_________,✬.*`,✳.*`,✬.
____________,✬.*`,✳.*`,✬.
________________,✬.*`,✳.*`,✬