20.04.2020

Przygotuj się do Dnia Ziemi - Twoje działania

kwiecień

22 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. Dzień Ziemi to jednak symboliczna data i międzynarodowe święto, które przypomina nam o tym, że walka o dobro naszej planety wciąż trwa i każdy z nas może przyłączyć się do pokojowej batalii. I dlatego Dzień Ziemi powinien trwać przez cały rok!!!

Międzynarodowy Dzień Ziemi | Przedszkole nr 187 w Poznaniu

Dzień Ziemi 2020 stanie się historycznym momentem. Będziemy je celebrować inaczej niż co roku.  Może bardziej się zastanowimy nad swoim postepowaniem i nie będziemy już dłużej traktować Ziemi jako swojej własności? Efektów naszych działań nie dostrzeżemy od razu. Małe kroki będą miały duże znaczenie w dłuższej perspektywie. Czas pokaże.

W związku z tegorocznymi obchodami Dnia Ziemi mamy dla Was propozycję. Zróbcie coś dobrego dla swojej planety, np.  napiszcie życzenia/ narysujcie obrazek dla Ziemi, posegregujcie śmieci, oszczędzajcie wodę/energię, przejrzyjcie swoje ubrania, zabawki, książki – może wśród nich znajdziecie takie, którymi możecie się podzielić z innymi (oczywiście po ustaniu zagrożenia epidemicznego). Możecie również wykonać koszulkę EKO – instrukcja wykonania znajduje się na naszym blogu SKO https://www.szkolneblogi.pl/blogi/zs-bratian/przygotuj-sie-do-dnia-ziemi/ . Możecie oczywiście działać według własnej inwencji. Każdy pomysł i  każde działanie się liczy!!! Przecież gramy wszyscy do jednej bramki!

Wykonajcie zdjęcia swoich „ekologicznych działań” i prześlijcie je na pocztę: dlipska@zsbratian.onmicrosoft.com  (lub TEAMSA, Messengera).  Na zdjęcia czekamy do piątku 24 kwietnia. Stwórzmy piękną  ekologiczną galerię na stronie naszej szkoły :) 

6
Dodaj Komentarz
  • 9
  • 4
  • 2
Komentarze