15.03.2016

Lekcja historii z Grupami Rekonstrukcji Historycznej

img

9.lutego 2016r. w naszej szkole gościło 6 grup rekonstrukcji historycznej. Wystawa rozpoczęła się od złożenia wiązanki kwiatów przed obeliskiem poświęconym pamięci ofiar poległych w obronie ojczyzny. Następnie dzięki zaangażowaniu Pana Bogdana Gierka ze Złotej oraz jego przyjaciół mieliśmy możliwośd poznania historii walk o niepodległośd naszego kraju. W świat wystawy wprowadził nas słowem wstępu pan Kazimierz Bernat, który przybliżył historię walki o niepodległośd oraz zaangażowanie poszczególnych formacji wojskowych w walkach na naszym terenie w czasie I i II wojny światowej oraz działaniach żołnierzy wyklętych. Następnie młodzież mogła oglądad, dotykad robid zdjęcia z eksponatami zgromadzonymi na wystawie a przede wszystkim zadawad pytania żołnierzom z grup rekonstrukcyjnych. Wielu uczniom pomocy udzielały sanitariuszki, które opatrywały rany. Na zakooczenie pokazu Pani dyrektor złożyła podziękowania wszystkim uczestnikom za możliwośd ciekawego spotkania z historią. Na szczególne wyróżnienie zasłużył Bruno Gierek - uczeo naszej szkoły, który przy pomocy swego taty zorganizował ten pokaz.img

 

 

 

1
Dodaj Komentarz
 • 10
 • 2
 • 1
Komentarze
 • SKOwDlugiem
  SKOwDlugiem
  94.40.xxx.xxx
  2016-03-26 13:51 | Temat: Życzenia
  ODPOWIEDZ

  Zdrowych i wesołych Świąt Wielkanocnych, smacznego święconego jajka, mokrego Śmigusa Dyngusa oraz wspaniałych upominków od zajączka życzy SKO w Długiem.