17.02.2017

Ferie na wesoło

Nadszedł dawno wyczekiwany czas ferii. Czekaliśmy na nie bardzo długo, bo nasze województwo odpoczywa w ostatniej grupie razem z województwami: dolnośląskim, opolskim i zachodniopomorskim.

Odpoczynek to czasami czas nudy, spędzania wielu godzin przed telewizorem czy przy komputerze. Chcąc temu zapobiec Szkolne Koło Caritas zorganizowało dla najmłodszych kolegów gry i zabawy ruchowe. Do wspólnych zajęć zaprosiliśmy także dzieci z grup przedszkolnych. Nasze zajęcia to była przede wszystkim świetna zabawa na sali gimnastycznej. Nie zabrakło w niej elementów rywalizacji, gier o charakterze ogólnorozwojowym, ćwiczeń gimnastycznych. Dzieci świetnie bawiły się pokonując tor przeszkód, na końcu którego czekała miła niespodzianka w postaci przejażdżki na wozidle.

Wykorzystaliśmy także ostatnie dni prawdziwej zimy. W słoneczne wtorkowe popołudnie wybraliśmy się na podwórko szkolne. Ślizgawka, chociaż niewielka, wszystkim dawała okazję, zarówno do poślizgania się, jak też do wywrotki w kontrolowany sposób. Spacer po najbliższej okolicy zakończył drugi dzień naszych wspólnych zabaw.

Dziękuję wolontariuszom ze Szkolnego Koła Caritas, na których zawsze można liczyć: Mateuszowi Kozłowskiemu, Klaudii Karpińskiej, Katarzynie Pazio, Julii Gańko, Wiktorii Godlewskiej, Dawidowi Jackiewiczowi, Kamilowi Mrówczyńskiemu, Robertowi Pechcinowi.

 

Opiekun SKC Anna Przybysz

77
Dodaj Komentarz
  • 3
  • 29
  • 22
Komentarze