28.12.2022

Warto być aktywnym!

Ruszaj po zdrowie, czyli dlaczego warto prowadzić aktywny tryb życia?” -  Szkolne Blogi

„Ruszaj po zdrowie, czyli dlaczego warto prowadzić aktywny tryb życia” to  materiał edukacyjny od PKO Banku Polskiego dla uczestników programów Szkolnych Kas Oszczędności i PKO Junior. Dzięki tej publikacji dzieci  mogą w prosty i przyjazny sposób dowiedzieć się, jak dbać o zdrowie, rozwój fizyczny i zdrowy styl życia oraz jak zachęcić innych do zmiany swoich nawyków.

W tekstach tworzących „Ruszaj po zdrowie, czyli dlaczego warto prowadzić aktywny tryb życia” ujęto wiele różnych, ważnych, wątków, związanych ze światem kultury fizycznej. Dzięki zabawnym i pouczającym historyjkom, których bohaterami jest rodzeństwo – Kuba i Kasia – młodzi czytelnicy dowiedzą się, dlaczego warto uczestniczyć w lekcjach wychowania fizycznego, kto może uprawiać sport, jak być kulturalnym kibicem, w jaki sposób zachęcać innych do aktywności oraz czy systematyczność jest ważna.

W materiale nie brakuje praktycznych porad żyrafy Lokatki, quizów, rebusów i wykreślanek, które urozmaicają treści i zachęcają do interakcji.

130
Dodaj Komentarz
  • 3
  • 11
  • 0
Komentarze