09.06.2021

Lista najciekawszych zabaw na świeżym powietrzu:

▷ Zabawy: obrazki ruchome, animowane gify i animacje ‐ 100% DARMO!

1. Tor przeszkód – przygotujesz go z dowolnych rzeczy, np. patyków, dużych kamieni itp.

2. Rzut do celu – wystarczy narysować na piasku tarczę, zebrać garść kamieni, oddalić się na wybraną przez siebie odległość i…rzucać.

3. Chowanego – z pewnością znasz zasady :-).

4. Poszukiwanie skarbów – do tej zabawy przyda się druga osoba, np. koleżanka, kolega z podwórka lub ktoś z rodzeństwa. Wystarczy schować dowolną rzecz, narysować mapę oraz przygotować kartki z podpowiedziami na temat miejsca, w którym znajduje się ukryty skarb.

5. Berek – pewnie doskonale znasz tę zabawę :-).

6. Kalambury na piasku – na niewielkich kartkach piszemy różne hasła. Mogą to być przysłowia, nazwy ulubionych bajek, filmów. Jedna osoba losuje hasło i nie zdradzając go nikomu próbuje przedstawić je za pomocą rysunku na piasku. Zadaniem pozostałych graczy jest odgadnięcie hasła.

7. Wyścigi w różnej postaci, np. biegnąc przodem, tyłem, bokiem, na czworakach  :-). 

8. Ciepło-zimno – jedna osoba chowa jakiś przedmiot, np. piłkę, bańki. Następnie używając słów ciepło lub zimno daje wskazówki drugiej osobie, która ma za zadanie odnaleźć schowaną rzecz. Jeśli ktoś zbliża się do celu, mówimy: ciepło, coraz cieplej, bardzo ciepło, gorąco. W sytuacji, gdy osoba szukająca oddala się od poszukiwanej rzeczy, usłyszy od nas: zimno, coraz zimniej, bardzo zimno, lodowato.

9. Budowanie miasta z piasku, kamyków, patyków, liści.

10. Gra w zośkę .

▷ Gimnastyka: obrazki ruchome, animowane gify i animacje ‐ 100% DARMO!

120
Dodaj Komentarz
  • 0
  • 2
  • 3
Komentarze