18.09.2022

Czy bankowość internetowa i bankowość mobilna to to samo?

Bankowość internetowa Vector Art Stock Images | Depositphotos

Bankowość internetowa to szeroki dostęp do konta bankowego przez internet – z dowolnego urządzenia, które ma z nim połączenie. Można korzystać z komputera, laptopa, tabletu, a nawet telefonu. Wystarczy połączyć się ze stroną internetową wybranego banku i w polach logowania wpisać swój login oraz hasło. Bankowość internetowa zapewnia możliwości zbliżone do wizyty w oddziale – oprócz zlecania przelewów, tworzenia stałych zleceń, można, w zależności od banku,  wnioskować o pożyczę, wymieniać pieniądze na inną walutę, zlecać spłaty kredytów, doładować telefon, a nawet składać niektóre wnioski urzędowe.

Bankowość mobilna. Najciekawsze rozwiązania w bankowych aplikacjach  mobilnych | RankingKont.pl

Bankowość mobilna została stworzona, aby jeszcze bardziej ułatwić „bankowanie”. Dostęp do niej jest możliwy, gdy pobierzemy aplikację naszego banku na telefon lub tablet. Bankowość mobilna, jak sama nazwa wskazuje, jest bardzo mobilna J można mieć bank zawsze przy sobie, ponieważ korzysta się z niej głównie za pośrednictwem telefonu. Możliwości aplikacji bankowych są różne, w zależności od banku. Można przez nią zlecać przelewy (również na numer telefonu), doładowania telefonu, sprawdzać stan konta, a nawet – korzystać z kantoru internetowego.

Oba narzędzia mają taki sam cel – ułatwić klientom banków wykonywanie czynności związanych z ich finansami i zaoszczędzić ich czas. Są to jednak dwa różne instrumenty bankowe, nie zawsze dostępne we wszystkich bankach.

 

źródło : szkolneblogi.pl/blogi/o-sko/bankowosc-internetowa-a-bankowosc-mobilna-czy-to-to-samo/

230
Dodaj Komentarz
  • 15
  • 19
  • 16
Komentarze