1 2 następna ostatnia

Ile butelek PET potrzeba, aby wyprodukować bluzę z polaru?
Każdy z nas wie, że śmieci trzeba posegregować i wrzucić do odpowiednio oznakowanych koszy. Co dzieje się z posegregowanymi odpadami?
16
Blog SKO

Wśród dębów- Szkoła Podstawowa im.Marii Konopnickiej w Dąbroszynie

Wśród dębów- Szkoła Podstawowa im.Marii Konopnickiej w Dąbroszynie

Witamy na szkolnym blogu Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Dąbroszynie. Będziemy tu opisywać działalność SKO w naszej szkole oraz ważniejsze wydarzenia z życia naszej szkoły. Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia naszego bloga, komentowania wpisów oraz głosowania na nas. Bardzo dziękujemy za każdy oddany głos. Jeżeli chcecie dowiedzieć się czegoś o naszej szkole , zapraszamy na naszą stronę szkoły www.spdabroszyn.edupage.org

Archimedes to nasz przyjaciel !

Nasi SKO-wiecze dzielnie zmagali się z zadaniami matematycznymi w olimpiadzie wiedzy Archimedes.Plus.Żaden konkurs nie jest dla nich straszny. Chętnie biorą w nich udział i wykorzystują zdobytą wiedzę .

189

TURNIEJ BRD

Popularyzujemy rower jako środek transportu oraz jako element rekreacji czy też sportu. Żadne wyzwania nie są dla nas trudne.Chętnie sprawdzamy swoją wiedzę dotyczącą przepisów ruchu drogowego i umiejętności bezpiecznej jazdy na rowerze.

194

Może to przyszły "bankowiec"??

Łukasz Jezierski, uczeń klasy III i członek szkolnego SKO zdobył ponad 90% punktów możliwych do uzyskania w OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADADZIE ,,OLIMPUSEK” i uzyskał tytuł Laureata.Wiedza matematyczna przydaje się w życiu codziennym. Gratulujemy!

199

OGNISKO INTEGRACYJNE

W chłodny kwietniowy czwartek wszyscy uczniowie naszej szkoły opuścili klasowe ławki i uczestniczyli w zorganizowanym przez Szkolne Pogotowie Ekologiczne ognisku. Celem spotkania było stworzenie okazji do wzajemnego poznania się uczniów, nawiązanie bliższych kontaktów w ramach klas, budowanie wzaje ...

299

Zajęcia przyrodnicze w terenie.

W dniu dzisiejszym wszyscy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w niecodziennej lekcji przyrody w Nadleśnictwie Grodziec. Pod okiem wykwalifikowanego pracownika nadleśnictwa uczestnicy zajęć poznawali warstwy lasu, drzewa, krzewy i zwierzęta leśne. Poszerzali swoją wiedzę przyrodniczo- ekologiczn ...

246

"W kierunku natury"

Śniadaniem na łonie natury oraz opracowaniem Tęczowego Eko Kodeksu rozpoczęliśmy obchody tegorocznego Dnia Ziemi.

350

Właściwie wybieramy.

Uczniowie naszej szkoły wiedzą co dla nich jest dobre, odrzucają wszystko co jest szkodliwe, co źle wpływa na młody organizm.Biorą udział w rożnego rodzaju programach i kampaniach zdrowotnych.

331

LANY PONIEDZIAŁEK - ŚMIGUS-DYNGUS

Śmigus-dyngus zwany także lanym poniedziałkiem to jedna z najciekawszych tradycji wielkanocnych. Tradycja dyngusa sięga kilku wieków wstecz. Pierwsze wzmianki o tym zwyczaju pochodzą z XIV wieku. Śmigus i dyngus na początku funkcjonowały jako osobne tradycje i wywodziły się z tradycji Słowian. Dawn ...

346

Życzenia wielkanocne.

Wesołych Świąt Wielkanocnych, smacznego jajka, szalonego i wyjątkowo mokrego śmigusa-dyngusa oraz samych słonecznych i cudownych dni życzymy wszystkim blogowiczom i odwiedzającym nasz blog.

564

Informacje czytamy i na pytania szybko odpowiadamy.

Wiktor jest blogowiczem , który chętnie bierze udział w konkursach na platformie SKO . Wygrał również w konkursie „Pytanie na Szkolnych Blogach”. Gratulujemy!!!

480
1 2 następna ostatnia