14.03.2019

Pomagamy!

Akcje charytatywne w naszej szkole stały się już tradycją. Uczniowie wraz z nauczycielami angażują się w różnorodne akcje, dzięki którym świadomie pomagamy tym, którzy są w największej potrzebie. Nasze zaoszczędzone grosze, złotówki, pomnożone przez ilość chętnych serc, dają konkretną sumę i radość z niesionej pomocy. Każdy z nas przecież chciałby w chwilach, kiedy nasze życie daje nam kosza, mieć świadomość, że nie jesteśmy sami i możemy liczyć na czyjąś pomocną dłoń.

W tym roku szkolnym 2018/2019 nadal współpracujemy z fundacjami "Dzieci Afryki" oraz "Redemptoris Missio".

Tym razem zbieraliśmy nowe lub używane piórniki, najchętniej z wyposażeniem, okulary przeciwsłoneczne i korekcyjne.

Braliśmy również udział w akcjach, typu: "Zaczarujmy jeden dzień" (dla dziecięcych oddziałów onkoligcznych), "Loteria fantowa", "Góra grosza" (dla dzieci z Domu Dziecka) czy "Pączek dla Afryki".

Również coroczny "Szkolny Kiermasz Książek" cieszy się ogromną popularnością, na którym każdy znajdzie coś dla siebie, a jednocześnie uczy, jak mądrze dysponować swoim kieszonkowym.

Pomoc niesiona innym ma wielorakie oblicza, uczy nie tylko oszczędności, ale pokazuje również, jak ogromną rolę ma każdy wydawany pieniądz w dobrym, szczytnym celu, którym jest niejednokrotnie nie tylko ratowanie życia, ale wywoływanie uśmiechu na twarzach tych, dla których los nie jest łaskawy.

Uczmy się więc wspólnie oszczędzać i mądrze wydawać własne pieniądze, bo niby szczęścia nie dają, a jednak bez nich, trudno jest realizować marzenia, czasami nawet te najprostsze.

img

 

 

img

2
Dodaj Komentarz
  • 14
  • 18
  • 23
Komentarze