23.10.2018

Zlot Szkół im. Orląt Lwowskich - Lwów 2018r.

W dniach 17 – 18 października 2018r jak co roku odbył się Zlot Szkół im. Orląt Lwowskich, w tym roku jednak, zgodnie z założeniem organizatora - Szkoły Podstawowej im. Orląt Lwowskich w Roźwienicy, odbył się on we Lwowie.

img

Dzięki tej wycieczce mieliśmy okazję zobaczyć wspaniałe miasto jakim jest Lwów oraz zwiedzić miejsca historyczne związane z walkami o niepodległość. Wycieczkę rozpoczęliśmy przekraczając przejście graniczne Polska – Ukraina w Budomierzu. W samym Lwowie mieliśmy okazje złożyć wieńce i zapalić znicze na cmentarzu Łyczakowskim oraz cmentarzu Orląt Lwowskich.

img img

Zwiedziliśmy również Lwowską starówkę, fabrykę czekolady, manufakturę kawy, przepiękne cerkwie i kościoły. Mieliśmy również okazję oglądać balet „Święto wiosny” Trawińskiego w Operze Lwowskiej. Dzień upłynął bardzo szybko, na nocleg udaliśmy się do Domu Pielgrzyma w Brzuchowicach.

img

Kolejny dzień, kolejne atrakcje – rozpoczęliśmy uroczystą Mszą Św. w Katedrze Lwowskiej, na którą wprowadziły nas poczty sztandarowe szkół biorących udział w zlocie. Kolejne punkty programu to zwiedzanie Politechniki Lwowskiej, dalsze zwiedzanie starówki i powrót do domu.

img

Wycieczka była bardzo ciekawa, dzięki niej mogliśmy nie tylko zwiedzić miasto Lwów, zobaczyć miejsca pamięci ale również poznać inną kulturę. Mamy nadzieje, że będzie jeszcze okazja udać się na Ukrainę - do Lwowa.

img

Polecamy wszystkim.

0
Dodaj Komentarz
  • 2
  • 6
  • 7