29.11.2018

Wycieczka Orląt Związku Strzeleckiego „Strzelec” JP do Warszawy

Orlęta ZS wzięły udział w wycieczce do Warszawy, pod opieką instruktorów Związku Strzeleckiego. Zwiedzanie rozpoczęło się od zjedzenia ciepłego posiłku w Mleczarni Jerozolimskiej. 

img

Po Warszawie jeździliśmy metrem oraz wędrując pieszo. 

img img

Zawsze przed wyruszeniem do następnego miejsca zwiedzania, sprawdzaliśmy stan osobowy.

img

Wizyta w Muzeum Sportu i Turystyki - Centrum Olimpijskie.

img

Orlęta dowiedziały się o dziejach sportu od antycznej Grecji poprzez narodziny nowożytnych Igrzysk Olimpijskich (XIX wiek) oraz początki sportu w Polsce (XIX/XX wiek) do współczesności. Przewodnicy  ciekawie opisywali różne dyscypliny sportowe, używany sprzęt oraz sylwetki wybitnych polskich sportowców. 

img img

Ze szczególnym zainteresowaniem oglądaliśmy  ekspozycję wszystkich medali olimpijskich (złotych, srebrnych i brązowych) zdobytych przez polskich sportowców.

img

Oryginalny kajak, na którym pływał po mazurskich jeziorach Karol Wojtyła – późniejszy święty Jan Paweł II.

img

Następnie pojechaliśmy do Łazienek  Królewskich.  Wędrując alejkami zwiedzaliśmy ciekawe i znane miejsca.

img

Pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego

img

Pomnik Fryderyka Chopina

img

Nocleg był w budynku Gimnazjum nr 2 w Ząbkach, dzięki wsparciu i pomocy dowódcy sierż. ZS Mirosława Sobeckiego Jednostki Strzeleckiej 1533 z Ząbek.

img img

img

Po zajęciach przyszedł czas na KOLACJĘ

img img

Pobudka 6:30, śniadanie, mycie, pakowanie, sprzątanie używanych pomieszczeń  Zapakowanie rzeczy do autobusu. O 8:10 wyjście na Mszę Świętą do kościoła parafialnego w Ząbkach.

img

Zwiedzanie Muzeum Ewolucji Instytutu Paleobiologii Polskiej Akademii Nauk.

Misją Muzeum Ewolucji Instytutu Paleobiologii PAN jest przyjazna popularyzacja wiedzy o ewolucji życia na Ziemi.

Ekspozycję tworzą szkielety dinozaurów znalezione na pustyni Gobi.  Można podziwiać także inne gobijskie eksponaty, m.in. skamieniałe jaja dinozaurów, szczątki dinozaurów pancernych i prarogatych, a także drobne czaszki prymitywnych ssaków, które żyły na Ziemi „w cieniu” wielkich dinozaurów.

Największe wrażenie wywołują szkielety i czaszki krwiożerczych dinozaurów, odkrytych w kredowych skałach pustyni Gobi. Dominuje tu wielki tarbozaur, azjatycki krewniak amerykańskiego T – rexa.

img

Przejazd  na Powązki Wojskowe gdzie zwiedziliśmy miejsca związane z Powstaniem Warszawskim. Orlęta i strzelcy wysłuchali krótkich historii o Powstaniu Warszawskim i młodych bohaterach.

img img

img img

Było super - Pozdrawiamy :D

2
Dodaj Komentarz
  • 9
  • 16
  • 18
Komentarze