27.02.2020

Najczęstsze zagrożenia w internecie

Najczęstsze zagrożenia w internecie - to warto wiedzieć !!!!
 
hejt - w sieci można niekiedy spotkać nieprzyjemne, obraźliwe wpisy, np. pod filmami czy czyimiś postami w serwisie społecznościowym. Takie obrażanie w internecie nazywamy hejtem. Hejt może dotyczyć osób, sytuacji lub wydarzeń. Osoby, które tworzą takie nienawistne, obraźliwe wpisy, nazywamy hejterami. Pamiętaj, by na obraźliwe wpisy nie reagować pod wpływem emocji. Nie udostępniaj hejterskich wpisów, zgłaszaj hejt administratorom serwisu, z którego korzystasz. Sam także powstrzymaj się od obrażania innych w sieci, postaraj się swoją opinię wyrazić w sposób kulturalny.
 
uzależnienie - korzystając z sieci, staraj się zachować umiar. Zbyt długie korzystanie z internetu może się negatywnie odbić na Twoim zdrowiu: możesz mieć bóle głowy, nudności, pogorszenie wzroku, problemy z zasypianiem. Nadużywanie internetu ma także negatywny wpływ na życie rodzinne i kontakty z rówieśnikami. Często osoba, która zbyt wiele czasu spędza w sieci, nie interesuje się życiem poza internetem, zaniedbuje obowiązki domowe, przestaje się kontaktować ze znajomymi, izoluje się od świata.
 
podejrzane linki - w sieci krąży coraz więcej wirusów, które mogą uszkodzić Twój smartfon, tablet czy komputer. Czy masz zainstalowane oprogramowanie antywirusowe? Jeżeli nie, porozmawiaj o tym z rodzicami. Wspólnie wybierzcie i zainstalujcie odpowiedni program.Uważaj na e-maile od nieznanych Ci osób. Nigdy nie otwieraj podejrzanych załączników i nie korzystaj z linków przesłanych przez obcą osobę! Mogą one zawierać na przykład wirusy. Najlepiej od razu kasuj e-maile od nieznajomych.
 
niebezpieczne znajomości - pamiętaj, że nigdy nie możesz mieć pewności, z kim rozmawiasz w internecie. Ktoś, kto podaje się za Twojego rówieśnika, w rzeczywistości może być dużo starszy i mieć wobec Ciebie złe zamiary. Spotkania z osobami poznanymi w internecie mogą być niebezpieczne! O każdej otrzymanej propozycji spotkania koniecznie poinformuj rodziców.
 
0
Dodaj Komentarz
  • 12
  • 20
  • 13