20.05.2019

Kilka słów o zdrowiu :D

Popularne jest bycie fit, zdrowe odżywianie, wszystko super, bo faktycznie nasze zdrowie jest najważniejsze, ale jak się zastosować do wszystkich tych eksperckich porad??. Zdrowy tryb życia to nie tylko chwilowa dieta, sporadyczne ćwiczenia, to przede wszystkim zmiana naszych dotychczasowych nawyków. Co więc nalezy zrobić aby byc zdrowym, aby byc fit ... otóż, ważne jest:

Regularne jedzenie

Według zaleceń powinniśmy jeść codziennie o tych samych lub zbliżonych porach i najlepiej gdy są to nieduże porcje spożywane co 2-3 godziny. Ilość zjadanych dziennie posiłków powinna wynosić 5. Co samo w sobie skutkuje schematem: śniadanie, przekąska, obiad, przekąska, kolacja. Da się?? oczywiście, że się da!!! Poczatkowo nalezy się nieco pilnować, ale z czasem wchodzi to w nawyk. 

Zwrócenie uwagi, na to co się je

Poza jedzeniem niedużych porcji i przerwami pomiędzy posiłkami bardzo ważną rzeczą jest to co jemy. Nikt nie nakaże nam jakieś cudownej diety, ale istotne jest aby jeść zdrowo - czyli bez fast foodów, mrożonek typu pizza, tony słodyczy czy np. chipsów. To oczywiście nie jest tak, że mamy sobie tych "rarytasów" odmawiać, ale nie należy z nimi przesadzać. Zdrowe odżywianie polega na jedzeniu wszystkiego po trochu, z umiarem i zarazem włączeniu do naszego menu większej ilości pełnowartościowego pożywienia.

Aktywność fizyczna

Nie musimy byc sportowcami aby się ruszać - aktywność fizyczna to także spacery, jazda na rowerze, pływanie. Nawet siłownia nie jest wymagana. Możliwości jest wiele i najlepiej jeśli każdy wybierze taką formę, jaka jemu odpowiada najbardziej.

Wszystko z umiarem

Zdrowy tryb życia nie ma ograniczać naszej codzienności, wystarczy wprowadzić do niej kosmetyczne zmiany - nawyki, które pozwolą cieszyć się nam dobrym samopoczuciem. Po prostu nie należy przesadzać w żadną stronę!!!

 

Spróbujcie, bo warto !!!! Powodzenia !!!

 

 

 

0
Dodaj Komentarz
  • 19
  • 14
  • 23